Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Постійне недосипання може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, зокрема порушити когнітивні функції та підвищити ризик розвитку деменції. Такі висновки зробили німецькі неврологи під час дослідження.
Недолік сну (фото з відкритих джерел)
Експерти зазначили, що у людей, які з 50 років сплять менше ніж 6 годин, на 30% підвищується ризик появи деменції, у порівнянні з тими, хто відпочиває 7-8 годин. Середній вік, у якому було діагностовано деменцію, становив 77,1 року.
Причому взаємозв'язок між недосипом та підвищеним ризиком розвитку недоумства зберігався навіть після врахування соціально-демографічних, кардіометаболічних, психологічних та інших факторів.
Професор Ганс-Крістоф Дінер зазначив, що сон відіграє велику роль у підтримці когнітивних функцій та синаптичної пластичності для пам'яті та процесів навчання.
Нагадаємо, співробітники Університету Південної Флориди з'ясували, що вживання базиліка може захистити від розвитку деменції. Рослина містить фенхол — природну сполуку, яка може захистити мозок від хвороби Альцгеймера.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що причини деменції можуть по-різному пошкодити мозок. Чи можливо, що ці відмінності можуть виявитися в тому, як люди ходять? Нове дослідження, в якому порівнювалися схеми ходьби у людей із двома типами деменції, вивчило це питання.
Читайте також, що для любителів апельсинового соку є хороша новина. Виявляється, що цей напій здатний запобігти розвитку нейродегенеративних захворювань, зокрема старечого недоумства. Такий висновок зробили дослідники із Гарвардського університету.
Новини