Головна Новини Здоров'я наше тіло Чому старші люди постійно мерзнуть: названі головні причини
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому старші люди постійно мерзнуть: названі головні причини

Підвищена чутливість до холоду - одна з найбільш поширених скарг у людей старшого віку.

4 квітня 2025, 11:11 comments1584
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

З віком багато людей відчувають холод більш інтенсивно, і люди похилого віку частіше, ніж молоді, отримують дискомфорт через низькі температури. Доктор Шам Сінгх пояснив, звідки підвищена чутливість до холоду у людей старшого віку.

Чому старші люди постійно мерзнуть: названі головні причини

Чому старші люди постійно мерзнуть. Фото з відкритих джерел

Багато людей після 60 років помічають, що навіть за комфортної температури їм холодно. Це не випадковість і не суб’єктивне враження. За словами американського доктора Шама Сінгха з клініки WINIT, це природний наслідок процесів старіння, які впливають на обмін речовин, м’язову масу та кровообіг.

"Процес старіння уповільнює метаболізм, зменшує м’язову масу та знижує ефективність кровообігу, що призводить до помітного зниження здатності організму виробляти й утримувати тепло. Усі ці речі можуть змусити людей похилого віку мерзнути сильніше, ніж молодших", — пояснює доктор Сінгх.

Основні причини, чому старші люди мерзнуть частіше

Уповільнення метаболізму

З віком тіло працює повільніше. Після 60 років базовий обмін речовин знижується, тож організм генерує менше тепла, а терморегуляція стає менш ефективною.

Зниження м’язової маси та жиру

М’язи не лише відповідають за рух, а й за вироблення тепла. Зменшення м’язової тканини та підшкірного жиру позбавляє тіло природного "обігрівача" та ізоляції.

Поганий кровообіг

Часто у літніх людей кров погано циркулює до кінцівок. Через це руки, ноги та ніс швидше мерзнуть. У деяких випадках це може навіть загрожувати обмороженням.

Проблеми зі здоров’ям і ліки

Анемія, діабет, гіпотиреоз і хвороби серця можуть посилювати відчуття холоду. До цього додається дія деяких ліків, таких як бета-блокатори чи діуретики, які впливають на кровообіг або теплову регуляцію.

Щоб допомогти організму зігрітись, Шам Сінгх радить зберігати активність, тепліше одягатися та частіше відвідувати лікаря, щоб уникнути хронічних хвороб. За його словами, також слід уникати різких змін температур і слідкувати за раціоном.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, чому літні люди менше сплять.

Також "Коментарі" писали про те, чому старші люди мають пити більше чаю.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини