Рубрики
МЕНЮ
Седлецкая Татьяна
Прееклампсія — ускладнення вагітності, яке викликає високий кров'яний тиск, пошкодження нирок та інші проблеми.
Вагітна у лікаря. Фото: mirmam.pro
На будь-якому терміні вагітності прееклампсія значно підвищує ймовірність серйозних ускладнень. Важка форма прееклампсії може вражати багато органів і викликати серйозні або навіть небезпечні для життя проблеми. Прееклампсія змушує кровоносні судини стискатися, що призводить до підвищеного кров'яного тиску і зменшеному кровотоку, що може впливати на органи, включаючи печінку, нирки і мозок.
Коли в матку надходить менше крові, це може викликати у дитини такі проблеми, як повільне зростання, мала кількість амніотичної рідини і відшарування плаценти.
Симптоми прееклампсії
Прееклампсія не завжди викликає помітні симптоми, особливо на ранніх стадіях. Деякі симптоми прееклампсії, такі як набряклість, нудота і збільшення ваги, можуть здатися нормальними симптомами вагітності, тому важливо знати будь-які потенційні попереджувальні знаки:
- важкий або постійний головний біль;
- зміни зору, в тому числі розмитість, плями або миготливі вогні, світлочутливість або тимчасова втрата зору;
- сильний біль або чутливість у верхній частині живота;
- нудота і блювота (у другому або третьому триместрі);
- утруднене дихання.
Причини прееклампсії
Генетика, харчування, деякі основні захворювання, те, як ваша імунна система реагує на вагітність, та інші чинники можуть грати певну роль.
Лікування прееклампсії
Лікування прееклампсії залежить від ступеня захворювання, терміну вагітності і самопочуття плоду в утробі. Найчастіше жінка буде госпіталізована для початкової оцінки стану — і, можливо, на всю вагітність. Більшість лікарів рекомендують обмежити діяльність, тому що кров'яний тиск, як правило, буде нижче, коли жінка знаходиться в стані спокою. Але постійний постільний режим протягом тривалого часу підвищує ризик виникнення згустків крові, тому також не рекомендується.
Раніше "Коментарі" писали, коли необхідно вперше прикласти малюка до грудей.
Новини