Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Тривалий вплив забрудненого повітря може не тільки погіршити здоров'я легень, а й підвищити ризик розвитку поширеного типу пухлини головного мозку.
Мозок. Ілюстративне фото
Вчені проаналізували кілька забруднювачів повітря, зокрема ті, що зазвичай пов'язані з дорожнім рухом, такі як діоксид азоту та наддрібні частинки, які часто зустрічаються в міському середовищі, пише видання Independent.
Проведене дослідження показало, що люди, які зазнають впливу цього типу забруднення, частіше хворіють на менінгіому – типову неракову пухлину головного мозку. Дослідники зазначають, що наддрібні частинки достатньо малі, щоб перетнути гематоенцефалічний бар’єр і безпосередньо впливати на тканини мозку. Однак тривалий вплив забруднення повітря від транспорту та інших джерел може відігравати певну роль у розвитку менінгіоми. Це підтверджує, що забруднене повітря може впливати на мозок, а не лише на серце та легені.
Вчені зазначають, що цей поширений тип пухлини головного мозку утворюється в оболонці головного та спинного мозку. При цьому наголошують, що результати дослідження не доводять пряму загрозу виникнення менінгіоми — вони лише показують зв'язок між ними.
Зазначимо, що менінгіома — це, в більшості випадків, доброякісна позамозкова пухлина. Однак є і злоякісні новоутворення. Пухлини можуть виникати в будь-якій ділянці. Найчастіше менінгіоми зустрічаються в осіб працездатного віку — 35 — 60 років, зокрема у жінок. Співвідношення жінок до чоловіків 4:1.
Найчастішим симптомом є головний біль. Інші симптоми залежать від місцезнаходження пухлини. Може виникати: зниження гостроти зору, зір “як в тунелі”, косоокість, двоїння в очах, перекос обличчя, зниження слуху чи глухота на одне вухо, відчуття шуму, дзвону у одному вусі, порушення чутливості чи болі в одній половині обличчя, сиплість голосу чи порушення ковтання, зміна голосу, судомні напади, запаморочення, хиткість ходи та багато інших симптомів які можуть бути спочатку поодинокими, а з часом приєднуються інші.
Хвороба може спричинити неврологічні порушення, здавлюючи навколишні тканини, нерви та судини.
Нагадаємо: портал “Коментарі” писав, яка звичка впливає на серце не менше, ніж куріння.