Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Провідною причиною смертності у світі називають хвороби серця. На здоров'я серця впливають генетика та вікові зміни, однак не менш важливими є звички, які впливають на стан серцево-судинної системи. Однією з найнебезпечніших звичок спеціалісти називають малорухливий спосіб життя. Вбивчим для серця є сидіння годинами за столом чи перед екраном без фізичної активності. Негативний вплив звички навіть не зменшують спортивні тренування, які відбуваються час від часу.
Проблеми з серцем. Ілюстративне фото
Головна проблема для здоров'я серця в тому, що тривале сидіння уповільнює циркуляцію крові, сприяє накопиченню жиру в ділянці серця та підвищує рівень холестерину. Такі зміни спричиняють ризик розвитку атеросклерозу — звуження артерій. Цей стан своєю чергою може призвести до інфаркту. Малорухливість також послаблює чутливість до інсуліну, що сприяє розвитку діабету — фактора ризику для серця.
При малорухливому способі життя помітним стає зниження енергії, поява надмірної втоми, підвищення тиску. Сидіння понад 6-8 годин без перерв має негативний вплив на серцево-судинну систему і може бути не менш шкідливим, ніж куріння.
Щоб зберегти здоров'я серця, спеціалісти радять щогодини вставати для невеликої активності — можна пройтися чи зробити легку розминку. Також потрібно щодня виконувати фізичні вправи хоча б 30 хвилин. Для нагадування про необхідність зробити перерву можна використовувати фітнес-трекери або таймери. Спеціалісти радять обирайте активні види транспорту — ходьбу чи велосипед. Також не варто засиджуватися перед серіалами — краще прогулятися на свіжому повітрі чи зайнятися домашніми справами.
Нагадаємо: портал “Коментарі” писав, які хвороби серця призводять до смерті.