Рубрики
МЕНЮ
Любовь Блажко
Не обов'язково людина заражається вірусом, якщо контактує з хворими коронавірусом. Тут велике значення має ряд факторів, наприклад, імунітет і генетика. Саме з цієї причини в сім'ї, в якій є заражена людина, не у всіх підтверджується COVID-19. Таку заяву зробив голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки і оборони України Сергій Комісаренко у своєму інтерв'ю для РБК-Україна.
Маска. Фото: unsplash
Також він додав, що існує всього сім типів коронавірусної інфекції. Чотири з них — ті, які викликають гострі респіраторні захворювання та проходять у легкій формі. А решта три є вкрай небезпечними — перший SARS-CoV 2002-2004 років, MERS-CoV 2012 року й останній — SARS-CoV-2.
Крім того, у людини також може бути перехресний імунітет — імунітет, який дозволяє імунній системі реагувати як захист проти останнього коронавірусу.
Ще один не менш важливий фактор полягає в тому, що у людини може бути сильна імунна система. Тут все залежить від дрібних, але дуже важливих деталей: харчування, спосіб життя, схильність до стресу, генетика. Потужна імунна система здатна самостійно подолати вірус, який пробрався в організм.
Також є категорія людей, які самі не хворіють COVID-19, але можуть бути його розповсюджувачами, підсумував Сергій Комісаренко.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, найефектніші способи захиститися від коронавірусу. Новий науковий експеримент, який був опублікований в медичному журналі Lancet, показав, які методи є найбільш ефективними для захисту від коронавірусної інфекції.
Новини