Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Гіпотонією, або артеріальною гіпотензією називають стан людського організму, коли артеріальний тиск знижується у порівнянні із загальноприйнятим, нормальним показником. Для неї характерне зниження артеріального тиску нижче 90/60 мм рт. ст.
Як підвищити тиск - фото з відкритих джерел
Головною причиною, чому тиск може знижуватися, є розширення судин, в результаті чого кровопостачання органів і тканин порушується.
Гіпотонію пов'язують із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, центральної нервової або серцево-судинної системи, порушеннями в роботі ендокринної системи. Серед причин зниженого тиску також виділяють депресивний стан, тривалий стрес, навантаження (як фізичні, так і розумові), гормональний збій.
Знижений артеріальний тиск, або гіпотонія не несе загрози здоров'ю людини також ж мірою, як гіпертонія (підвищений тиск). Однак це явище також може завдавати людині неприємних відчуттів.
Крім показників на тонометрі, визначити наявність гіпотонії можна за допомогою таких симптомів:
— відчуття втоми,
— пітливість;
— запаморочення;
— озноб;
— зрідка непритомність;
— зниження працездатності;
— апатія;
— слабкість або сонливість;
— розлади шлунково-кишкового тракту, зокрема нудота.
Як правильно вимірювати артеріальний тиск
Щоб дізнатися схильність організму до підвищеного або зниженого тиску, фахівці рекомендують міряти його двічі на день — з ранку і ввечері протягом приблизно тижня. Робити це потрібно сидячи, відпочивши до цього 5-10 хвилин. Найбільш точний результат можна отримати, якщо зробити це двічі-тричі, зберігаючи хвилинний інтервал. Якщо значення на тонометрі після перших двох вимірів однакове, втретє вимірювати тиск не потрібно. Якщо ж усі три показники відрізняються, тоді беруть середнє значення.
Перш ніж приступити до лікування гіпотонії, потрібно визначити ключову причину зниження артеріального тиску. Схема лікування повинна бути комплексною і враховувати особливості її виявів і самого організму.
У процесі лікування може використовуватися комплекс оздоровчо-лікувальних заходів, включаючи психотерапію, роботу з відновлення дисбалансу вегетативної системи, призначення певних лікарських препаратів.
Важливо розуміти, що гіпотонія — це розширення судин під час нормального биття серця, тому підвищити артеріальний тиск допоможе те, що стимулює роботу серця. Існує кілька методів, як це зробити, але зазначимо, що їх дія короткотривала. Якщо протягом тривалого часу ви відчуваєте перераховані вище симптоми, варто звернутися до фахівця, щоб зрозуміти, чи потребуєте ви медичної допомоги.
Як швидко підвищити тиск
Із продуктів харчування це допоможуть зробити:
— кава
— солоний огірок
— оселедець
— гранатовий сік
— чорний шоколад
— сухофрукти
— вода
— чай
Інші методи підвищити тиск:
— прийняття контрастного душу;
— гімнастика;
— щіпочка солі під язик.
Трав'яні засоби для підвищення тиску
Багато фахівців для підвищення артеріального тиску радять приймати такі засоби на основі лікарських рослин:
— настоянка женьшеню (її потрібно приймати протягом місяця, вживаючи по 15 крапель перед прийманням їжі);
— настоянка собачої кропиви або валеріани;
— сік алое (його потрібно приймати двотижневим курсом по дві чайні ложки на день — вранці відразу після і ввечері — перед сном);
— березовий сік (у сезон рекомендують пити склянку на день).
Профілактика гіпотонії
Для того, щоб гіпотонія не розвивалася, фахівці радять дотримуватися деяких правил профілактики і вести здоровий спосіб життя, а саме:
— стежити за харчуванням (воно повинно бути повноцінним);
— дотримуватися режиму сну;
— підвищувати денну фізичну активність;
— пити якомога більше води, особливо в спекотну погоду;
— довго не приймати гарячу ванну;
— якомога більше часу проводити на свіжому повітрі;
— відмовитися від шкідливих звичок (куріння, вживання алкогольних напоїв);
— стежити за показниками тонометра і регулярно відвідувати фахівців.
У матеріалі інтернет-видання "Коментарі" ви можете прочитати, як гриби впливають на артеріальний тиск, а також про напій, який сприяє зниженню тиску.
Новини