Головна Новини Здоров'я наше тіло Стало відомо про несподіваний вплив холодної погоди на здоров'я
commentss НОВИНИ Всі новини

Стало відомо про несподіваний вплив холодної погоди на здоров'я

Холодна погода позитивно впливає на здоров'я мозку, тоді як у тепліші місяці його активність знижується, стверджують вчені.

12 березня 2025, 10:30
Поділіться публікацією:

Австралійські медики поділилися інформацією про корисні ефекти холодної погоди для здоров'я. Наприклад, зниження температури зовні позитивно впливає на роботу головного органу центральної нервової системи.

Стало відомо про несподіваний вплив холодної погоди на здоров'я

Фото: з відкритих джерел

Експерти зазначають, що низькі температури можуть спричиняти у людей почуття пригніченості, через що вони менше прагнуть виходити на вулицю, хоча це не є правильним підходом. Насправді прогулянки на свіжому повітрі мають багато переваг для організму. Зокрема, дослідження австралійських вчених показали, що холодна погода позитивно впливає на здоров'я мозку, тоді як у тепліші місяці його активність знижується. В експерименті учасники, які зазнали впливу прохолодного клімату, краще запам’ятовували інформацію, їхня концентрація покращувалася, що свідчить про підвищену інтелектуальну активність.

Ті, хто хоче схуднути, також можуть отримати користь від холодів. Під час трясіння м'язів організм виробляє гормон іризин, що стимулює жирові клітини до активнішого обміну і виділення тепла, що прямо пов'язано з процесом спалювання калорій.

Крім того, холодна погода позитивно впливає на зовнішній вигляд. Стрес, викликаний низькими температурами, сприяє підвищенню тургору шкіри, що допомагає розгладжувати зморшки. Деякі шрами і почервоніння стають менш помітними. Ще один позитивний ефект зими — уповільнення запальних процесів в організмі, що сприяє полегшенню симптомів різних захворювань.

Портал "Коментарі" вже писав, що  хвороба Альцгеймера одна з найсерйозніших загроз для здоров’я 21 століття. Вона поступово руйнує мозок, позбавляє людину пам’яті, здатності мислити та навіть виконувати найпростіші повсякденні завдання. Сьогодні у світі понад 52 мільйони людей борються з хворобою Альцгеймера, однак за прогнозами вчених, вже через 30 років кількість хворих на деменцію може потроїтися.  



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини