Рубрики
МЕНЮ
Любовь Блажко
Навіть якщо ви спите достатню кількість часу, буває таке, що вранці відчуваєш себе розбитим і зовсім не готовим зустрічати новий день. Вчені пояснюють це тим, що є певні звички, які можуть зашкодити якісному відпочинку.
Сон. Фото: unsplash. Владислав Муслаков
Їжа перед сном
Звичайно, перекусити перед сном не найгірша ідея, але тільки якщо в правильній кількості. А якщо ж ви з'їсте що-небудь жирне або гостре, та ще й багато, то після такої трапези ви можете довго ворочатися.
У кімнаті занадто тепло
Оптимальна температура для сну — від 12 до 23 градусів. Якщо вона буде вище, то у вас пересохне носоглотка, а якщо нижче — ви просто замерзнете.
Занадто багато роботи
Постійний стрес і напружений робочий графік точно відображаються на якості сну. Тому вкрай важливо в будь-якій ситуації знаходити час для сну і достатньо відпочинку, щоб продуктивність на роботі не падала.
Занадто теплий душ
Під час сну температура нашого тіла знижується — це абсолютно нормально. Але якщо ви перед цим якийсь час провели під гарячим душем, то момент засипання може автоматично відкластися на кілька годин.
Денний сон
Денний сон або довге валяння в ліжку може принести негативні наслідки: головний біль і збиті циркадні ритми. Тому якщо ви вже ніяк не можете обійтися без цього, то фахівці радять спати не більше 15-20 хвилин.
Зайве світло
Ліхтарі, місяць, фари машин і мерехтіння лампочок на вашому комп'ютері — все це є відволікаючими факторами, які негативно позначаються на відпочинку. Тому заздалегідь потрібно подбати про те, щоб перед сном нічого не заважало.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, чому від недосипу можна померти.
Новини