Головна Новини Здоров'я наше тіло Секрет довголіття розкрито: одна вправа, яка допоможе прожити 100 років
commentss НОВИНИ Всі новини

Секрет довголіття розкрито: одна вправа, яка допоможе прожити 100 років

Дослідження підтверджують: певні типи фізичних вправ здатні продовжити тривалість життя, зазначають фахівці.

23 липня 2025, 12:00 comments1698
Поділіться публікацією:

Фізична активність давно визнана основою здорового способу життя. Однак, як стверджують експерти, деякі вправи не просто покращують самопочуття — вони реально сприяють довголіттю. При цьому важливо обирати ті навантаження, які не шкодять організму, особливо з віком.

Секрет довголіття розкрито: одна вправа, яка допоможе прожити 100 років

Фото: 24 Канал

Фахівці з фізіотерапії вважають, що щоденна ходьба — це найкраща вправа для підтримки здоров’я. Вона зміцнює серцево-судинну систему, покращує кровообіг, зберігає рухливість суглобів, не створюючи надмірного навантаження. За словами фізіотерапевта Лекса Гонсалеса, ходьба також розвиває баланс і координацію — особливо важливо у зрілому віці.

Гонсалес навіть називає ходьбу "шостим життєво важливим показником", поряд із тиском, пульсом, диханням, температурою тіла та рівнем кисню в крові. Вона проста, не потребує додаткового обладнання й доступна кожному.

Разом із ходьбою важливо поєднувати й інші типи активностей. Фізіотерапевтка Карен Вестервельт радить щотижня виконувати чотири основні типи вправ:

·         аеробні (кардіо),

·         силові,

·         вправи на гнучкість,

·         тренування рівноваги та координації.

За її рекомендацією, потрібно не менше ніж 150 хвилин на тиждень аеробного навантаження помірної інтенсивності (наприклад, ходьба) та щонайменше два дні силових тренувань. Розтяжка кожного великого м’яза двічі на тиждень і вправи на баланс допоможуть уникнути падінь і вікової втрати м’язової маси (саркопенії).

Також корисними є тайцзі і йога — вони покращують координацію та гнучкість без надмірного навантаження.

Водночас слід обережно ставитися до інтенсивних навантажень, зокрема бігу на великі дистанції, важкої атлетики або вправ із різкими рухами — це підвищує ризик травм, особливо у старшому віці.

Найголовніше — регулярність. Як підкреслює Вестервельт, навіть проста щоденна прогулянка в кросівках — це вже потужний крок до довгого і здорового життя.

Портал "Коментарі" вже писав, що хліб здавна займає важливе місце в українському раціоні. Проте останнім часом він часто стає об’єктом критики — йому приписують негативний вплив на фігуру та загальний стан здоров’я. Та, як зазначає сертифікована дієтологиня Ліза Річардс, не весь хліб однаково шкідливий — багато його видів, навпаки, мають позитивну дію на організм.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини