Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
Голеностоп часто страждає в зимовий період, коли легко послизнутися і втратити рівновагу. Що робити, якщо голеностоп травмований.
Голеностоп (фото з відкритих джерел)
- Укласти потерпілого. Це зніме навантаження з суглоба допоможе уникнути посилювання травми.
- Стопу і нижню третину гомілки покласти на щось щільне.
- накласти пов'язку, щоб знизити рухливість суглоба. Якщо під рукою немає еластичного бинта — підійде шарф або хустку. Пов'язку намотують знизу, кожен виток бинта повинен покривати попередній.
- Покласти лід на пошкоджене місце. Це ефективно в перший час після травми.
- Забезпечте спокій. При цьому необхідно стежити за пов'язкою і рухливістю стопи. Якщо больові відчуття не вщухають 3-4 години, збільшується набряк або видна деформація гомілковостопного суглоба — необхідна консультація травматолога.
Нагадаємо, Фахівці з Італії провели новий науковий експеримент, в ході якого з'ясували, що зайва вага є сигналом про те, що у людини є проблеми зі здоров'ям. Вони проаналізували дані про стан здоров'я понад 527,6 тисячі дорослих (середній вік — 42 роки), — пише видання Academic.
Учасники були розділені на 2 групи: люди з нормальною вагою і люди із зайвою вагою. Стан серцево-судинної системи експерти визначали за трьома основними факторами ризику хвороб серця та інсультів: наявність в анамнезі цукрового діабету, підвищеного артеріального тиску і високий рівень "поганого" холестерину. Після чого вчені прийшли до наступного висновку: бути здоровим і повним — не вийде. Фізична активність (навіть сама мінімальна) знижує ризик розвитку цукрового діабету і підвищення "поганого" холестерину. Результати проведеного експерименту говорять про те, що не можна мати зайву вагу і бути при цьому здоровою людиною, навіть якщо знаходити час для фізичних навантажень.Новини