Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Мабуть, куріння негативно відбивається на стані всього організму. Але ця звичка викликає настільки сильну залежність, що багато людей не в змозі від неї відмовитись. Але докласти зусиль слід, оскільки відмова від куріння може збільшити тривалість життя.
Відмова від куріння (фото з відкритих джерел)
Голландські кардіологи в ході дослідження проаналізували дані близько 1000 курців, які мали проблеми із серцем віком від 45 років. Усі вони курили щонайменше 6 місяців після перенесеного інфаркту чи хірургічного втручання. Вони склали звіт, в якому підрахували, на скільки років відмова від куріння здатна збільшити тривалість життя.
Лікар Тінка Ван Трієр зазначила, що відмова від шкідливої звички володіє таким самим ефектом, як приймання 3 препаратів для запобігання нападам та інсультам у тих сердечників, які вже перенесли операцію.
Результати показали, що відмова від куріння може продовжити життя людині на 5 років. Навіть якщо людина, яка курить, перенесла інфаркт, відмова від цигарок дозволить їй прожити довше тих, хто продовжує цим займатися.
Варто знати, що у складі тютюнового диму міститься понад 7 тисяч хімічних речовин, які негативно позначаються на стані кровоносних судин. Зокрема, нікотин, який викликає звикання, може збільшувати серцеві скорочення та підвищувати артеріальний тиск.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що пасивне куріння – серйозна загроза для здоров'я, бо воно, як і звичайне, стає причиною розвитку багатьох захворювань. Вчені, ґрунтуючись на результатах свого дослідження, розповіли, чим загрожує вдихання повітря з продуктами куріння інших людей, які містяться в ньому.
Новини