Головна Новини Здоров'я наше тіло Комариний укус з жахливими наслідками: у Запоріжжі з-під повіки пацієнта витягли паразита
commentss НОВИНИ Всі новини

Комариний укус з жахливими наслідками: у Запоріжжі з-під повіки пацієнта витягли паразита

З-під повіки пацієнта витягли паразита. Це перший випадок дирофіляріозу у Запоріжжі.

9 липня 2025, 18:25
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

У Запоріжжі медики виявили перший цього року випадок небезпечної паразитарної інфекції під назвою дирофіляріоз. Після укусу комара під повікою пацієнта виріс паразит, якого змогли видалити лише хірургічним шляхом.

Комариний укус з жахливими наслідками: у Запоріжжі з-під повіки пацієнта витягли паразита

У Запоріжжі зафіксували перший випадок дирофіляріозу у 2025 році

Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб повідомив про ураження дирофіляріозом першого пацієнта у 2025 році. За повідомленням Центру, після укусу інфікованим комарем паразит проник в область перенісся і згодом перемістилася до повіки ока. Саме там його було виявлено та вилучено за допомогою операції.

Дирофіляріоз — паразитарне захворювання людини, збудником якого є гельмінти роду Dirofilaria. Інфікування відбувається після укусу комара, який переносить личинок паразита.

Інкубаційний період хвороби може тривати від одного місяця до кількох років. Основними симптомами є свербіж, біль, набряк, почервоніння, підвищення температури тіла, загальна слабкість. Найхарактернішою ознакою вважається відчуття руху паразита під шкірою. У 66% випадків дирофілярії вражають голову, зокрема очі.

У 2023 році в Запоріжжі зареєстрували три випадки дирофіляріозу, у минулого року — п’ять. Наразі у 2025 році зафіксовано один випадок. 

"Дирофіляріоз – виліковний, але необхідно проведення своєчасної діагностики. У випадку підозри на дирофіляріоз та погіршення самопочуття не займайтесь самолікуванням, звертайтесь по кваліфіковану медичну допомогу", — наголосили в Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що на Львівщині з-під шкіри жінки витягли величезного паразита, який потрапив туди після укусу комара та жив у її тілі два місяці.

Також "Коментарі" писали про те, як лікарі знайшли неочікуваний предмет у легенях жінки.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини