Рубрики
МЕНЮ
Лилия Боровая
Поширення гіпертонії, фото із відкритих джерел
ВООЗ провела дослідження тенденції поширення гіпертонії в світі за період з 1990 по 2020 роки. Результати дослідження опубліковані науковим журналом The Lancet.
При цьому, за даними дослідників всього 10% пацієнтів, які страждають на гіпертонію, постійно контролюють показники артеріального тиску, в той час як саме гіпертонія призводить до інсультів та безлічі інших проблем зі здоров'ям, а також стає причиною близько 8,5 млн смертей по всьому світу щорічно.
Примітно, що гіпертонія не обходить стороною ані жителів країн з низьким чи середнім, ані з високим рівнем доходів. Проте, саме дві третини людей, які страждають на гіпертонію, все ж проживають в країнах з низьким або середнім рівнем життя.
Відзначимо, що скорочення захворюваності на гіпертонію на 25%, у період до 2025 року входить до переліку глобальних цілей ВООЗ по боротьбі з поширенням у світі неінфекційних захворювань.
З метою профілактики гіпертонії медики рекомендують:
- вживати не більше 5 г солі на день;
- балансувати свій раціон, за допомогою овочів і фруктів;
- мінімізувати куріння і вживання алкоголю;
- якомога менше вживати жирну їжу.
Раніше "Коментарі" повідомляли, що проблеми із зором можуть вказувати на розвиток гіпертонії. Також при підвищеному артеріальному тиску найчастіше страждають нирки і серце.
Новини