Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Макс Генеков, докторант з клінічної психології в Університеті Пенсильванії, батько та власник плюшевих іграшок, зізнається, що вони супроводжували його ще з дитинства. У його колекції – плюшевий єнот з дитинства, а ще він в'яже м’які іграшки для друзів та родичів, коли у них народжуються діти. І навіть досі іноді використовує одну з них як подушку або просто обіймає під час сну.
Сон з м'якою іграшкою
Хоч це може здатися незвичним, статистика говорить про інше. Під час пандемії COVID-19 продажі плюшевих іграшок значно зросли, і у 2024 році 21% всіх проданих м’яких іграшок припали на дорослих, повідомила Юлі Леннетт, аналітик іграшкового ринку компанії Circana.
Зокрема, відомий бренд Build-A-Bear навіть створив окрему лінію продукції для дорослих, а їхнє опитування показало, що понад половина людей зберігають іграшки з дитинства, а 40% зізналися, що досі сплять із ними.
Докторка та психолог Джейд Ву вважає, що це може бути пов’язано з прагненням знайти комфорт у часи невизначеності. Людям, які живуть самі, приємно мати щось м'яке та затишне поруч під час сну.
Крім того, психологи зазначають, що м'які іграшки можуть бути корисним терапевтичним інструментом. При цьому психолог Джессіка Ламар використовує їх у роботі з дорослими пацієнтами, які пережили травматичні події. Вона пропонує їм створити власного ведмедика, який символізує їхнього "внутрішнього дитину", що допомагає опрацювати емоційні травми.
Але користь плюшевих іграшок не обмежується лише терапевтичними цілями. Вони можуть викликати приємні спогади, слугувати зв’язком із близькими або просто приносити відчуття спокою.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, як можна заснути за 5 хвилин за допомогою спеціального трюку.
Новини