Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
Українці різного віку, напевно, хоч раз у своєму житті чули попередження про ймовірні наслідки прогулянок із мокрим волоссям на вулиці або під час протягу. Найпопулярнішою "жахачкою" є, звичайно, менінгіт. Представники українського МОЗ вирішили нагадати, що із популярних думок про хворобу є правдою, а що — міф.
Менінгіт не можна підхопити, походивши із мокрою головою. Фото із відкритих джерел
Перше, що варто запам'ятати як дорослим, так і дітям, — менінгіт є захворюванням, котре викликається як бактеріями, так і вірусами. Поміж іншого, причиною хвороби здатна стати онкологія, окремі травми, а також деякі побічні ефекти прийому ліків.
Під час менінгіту запалюються захисні оболонки мозку (хоч головного, хоч спинного). Якщо збудником хвороби стали бактерії, це є найнебезпечнішою формою хвороби. У разі відсутності негайного медичного втручання і правильно проведеного лікування пацієнт може померти вже протягом декількох годин після інфікування.
Симптоми менінгіту схожі з ознаками деяких інших хвороб. Придивіться до себе уважніше, якщо у вас болить голова, значно підвищилася температура, а ще занадто чутливо реагує шия. Зазвичай при менінгіті дуже складно нахилити голову, щоб не з'явилася нудота чи запаморочення. Також може виникнути особлива реакція на яскраве світло і дезорієнтація в просторі.
У МОЗ нагадують, що однією з найкращих можливостей захиститися від захворювання є вакцинація. Також слід підтримувати особисту гігієну (за можливості утримуйтеся від вживання їжі/рідини з одного посуду із іншими людьми) та зміцнювати імунітет. Прозвучить банально, але організму буде куди легше боротися із ймовірними збудниками менінгіту, якщо ви добре висипаєтеся і правильно харчуєтеся.
До слова, ходити у вітряну погоду із невисохлим волоссям медики все одно не рекомендують. Менінгіту таким чином ви не заробите, але звичайну застуду або навіть серйозне запалення легенів "упіймати" здатні. У цих випадках переохолодження буде працювати проти вас.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, які серйозні захворювання можуть пройти повз уваги людини, адже вони протікають без видимої симптоматики. Детальніше — в нашому матеріалі.
Також на порталі ви можете дізнатися, про які хвороби свідчить зниження рівня лейкоцитів в крові.
Новини