comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Здоров'я онкологія Вчені знайшли спосіб, як налаштувати імунну систему проти раку
commentss НОВИНИ Всі новини

Вчені знайшли спосіб, як налаштувати імунну систему проти раку

Наша імунна система може з цим впоратися, якщо надати їй невелику підтримку

23 листопада 2020, 15:31

Вчені заявили про те, що Т-клітинна терапія химерним антигенним рецептором (CAR) — це найефективніша форма імунотерапії. Це процедура видалення імунних клітин у людини, щоб таким чином "натренувати" їх для атаки на певний тип ракових клітин. А через деякий час клітини знову повертають в організм, щоб продовжити лікування.

Вчені знайшли спосіб, як налаштувати імунну систему проти раку

Як налаштувати імунну систему проти раку. Фото: unsplash

Фахівці розповідають, що новий метод є ефективним у разі раку крові, але менш ефективним при серйозних пухлинах. Так відбувається тому, що "солідні" пухлини мають занадто широкий діапазон типів білків і клітин.

"Головною перешкодою для ефективної Т-клітинної терапії є те, що в більшості випадків не всі ракові клітини в межах однієї пухлини виглядають однаково. Часто спостерігається висока варіабельність цільового білка, що розпізнається Т-клітинами CAR всередині однієї й тієї ж пухлини — ефект, відомий як гетерогенність. Налаштовані CAR T-клітини дуже ефективні у знищенні ракових клітин, які експресують цільовий білок. Але, на жаль, вони не дуже добре вміють знаходити ракові клітини, в яких цей цільовий білок відсутній", — розповідає автор цього дослідження Пол Бівіс.

Експерт назвав також і дендритні клітини (ДК), які у звичайній ситуації ефективно вчать Т-клітини полювати. Вони можуть справжнім ключем до поліпшення імунотерапії.

"Коли ми об'єднали ці Т-клітини з лікарськими засобами, які додатково активують імунні клітини, з'ясувалося, що пухлини зменшуються набагато ефективніше", — підсумував Бівіс.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло, якій категорії людей не страшний рак.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!