Вчені заявили про те, що Т-клітинна терапія химерним антигенним рецептором (CAR) — це найефективніша форма імунотерапії. Це процедура видалення імунних клітин у людини, щоб таким чином "натренувати" їх для атаки на певний тип ракових клітин. А через деякий час клітини знову повертають в організм, щоб продовжити лікування.
Як налаштувати імунну систему проти раку. Фото: unsplash
Фахівці розповідають, що новий метод є ефективним у разі раку крові, але менш ефективним при серйозних пухлинах. Так відбувається тому, що "солідні" пухлини мають занадто широкий діапазон типів білків і клітин.
"Головною перешкодою для ефективної Т-клітинної терапії є те, що в більшості випадків не всі ракові клітини в межах однієї пухлини виглядають однаково. Часто спостерігається висока варіабельність цільового білка, що розпізнається Т-клітинами CAR всередині однієї й тієї ж пухлини — ефект, відомий як гетерогенність. Налаштовані CAR T-клітини дуже ефективні у знищенні ракових клітин, які експресують цільовий білок. Але, на жаль, вони не дуже добре вміють знаходити ракові клітини, в яких цей цільовий білок відсутній", — розповідає автор цього дослідження Пол Бівіс.
Експерт назвав також і дендритні клітини (ДК), які у звичайній ситуації ефективно вчать Т-клітини полювати. Вони можуть справжнім ключем до поліпшення імунотерапії.
"Коли ми об'єднали ці Т-клітини з лікарськими засобами, які додатково активують імунні клітини, з'ясувалося, що пухлини зменшуються набагато ефективніше", — підсумував Бівіс.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.