Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
ВІЛ-інфекція, як і багато інших захворювань, оточена безліччю міфів і стереотипів. Ці неправдиві уявлення не тільки шкодять людям, які живуть з ВІЛ, але й перешкоджають ефективній боротьбі з поширенням інфекції.
Тест на ВІЛ. Ілюстративне фото
Це один з найдавніших і найстійкіших міфів. Сьогодні, завдяки сучасній антиретровірусній терапії (АРТ), люди з ВІЛ можуть жити повноцінним і довгим життям. АРТ пригнічує вірус до такого рівня, що він стає невизначуваним, а отже, не передається.
Цей міф породжує непотрібну стигматизацію людей з ВІЛ. ВІЛ не передається через обійми, поцілунки, спільне використання посуду або туалету. Вірус передається тільки через певні рідини організму, такі як кров, сперма, вагінальні виділення та грудне молоко.
Цей стереотип призводить до того, що багато людей не вважають себе в зоні ризику, що заважає їм вживати заходів профілактики. ВІЛ може вразити будь-кого, незалежно від сексуальної орієнтації, раси, віку чи соціального статусу.
Багато людей вважають, що можуть визначити, чи інфікована людина, за зовнішніми ознаками. Насправді багато людей з ВІЛ не мають жодних симптомів протягом багатьох років. Єдиний спосіб дізнатися свій ВІЛ-статус – пройти тестування.
Сьогодні не існує ліків, які б повністю вилікували ВІЛ. Однак, як уже згадувалося, АРТ дозволяє контролювати вірус і запобігати розвитку СНІДу.
Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, який продукт захистить від раку крові.
Новини