Головна Новини Здоров'я народна медицина «Магічні пігулки»: як боротися із високим тиском та від яких методів краще відмовитися, - МОЗ
commentss НОВИНИ Всі новини

«Магічні пігулки»: як боротися із високим тиском та від яких методів краще відмовитися, - МОЗ

У МОЗ наголошують, попри використання сучасних ефективних медикаментозних рішень для нормалізації тиску, чимало пацієнтів продовжує застосовувати «радянські методи». Проте, таке лікування, за словами лікарів –не завжди безпечне

4 травня 2023, 10:10 comments2679
Поділіться публікацією:

Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

«Магічні пігулки»: як боротися із високим тиском та від яких методів краще відмовитися,  - МОЗ

Як нормалізувати високий тиск: поради МОЗ

"Серед радянських препаратів, які застосовували проти високого тиску, найбільш популярним був клофелін. Клофелін дійсно має здатність знижувати тиск, але є проблеми з приводу безпеки. Зокрема недотримання норм безпечного дозування та пов'язані з цим наслідки, як-от неврологічні ефекти",  зауважує кардіологиня Ілона Бегларян.

У "радянському списку", широко вживаних пігулок під час гіпертензії – і фуросемід. Передозування цим препаратом може призвести до критичного зниження калію в крові, що небезпечно для серця, наголошують в МОЗ.

“Фуросемід також впливає на артеріальний тиск, проте не напряму. Він є сечогінним засобом. Пацієнти часто приймали препарат понад норму, спостерігаючи за протинабряковим ефектом фуросеміду", — додають в Міністерстві.

Окрім ліків, існує і чимало суперечливих "бабусиних" методів для зниження тиску. Деякі із них використовують ще з часів середньовіччя – наприклад, п’явки. Чи інший специфічний спосіб – парити ноги.

"Коли периферичні дрібні судини розширюються, артеріальний тиск тимчасово знижується. Але одна справа таким чином знімати набряк носа при ГРВІ, а інша — впливати на серйозні кардіологічні стани", — пояснюють лікарі.

Тож, у деяких випадках, ефективніше буде скорегувати раціон їжі чи збільшити кількість спорту в житті,  що буде довготривалішим по часу, однак дієвішим по відношенню до стану здоров’я пацієнтів, що страждають від високого тиску.

Аби тримати в тонусі судини і серце, у МОЗ рекомендують дотримуватися простих правил:

"Спробуйте знизити споживання солі принаймні до 1 чайної ложки на день. І йдеться не лише про сіль, яку ви додаєте в їжу, але й про ту, яка міститься в готових продуктах. Наприклад, консервах, випічці тощо; харчуйтесь збалансовано, включіть до раціону більше фруктів та овочів; не нехтуйте фізичною активністю; порадьтесь із лікарем/кою щодо того, чи в нормі ваш індекс маси тіла; відмовтесь від куріння та алкоголю;  спробуйте споживати менше кофеїну.

Коли ж без пігулок не обійтись, і у пацієнта спостерігаються часті проблеми з тиском, безпечніше буде звернутися за схемою лікування до лікарів, не займаючись самолікуванням.

Читайте також на сайті "Коментарі", — щотижня в Україні від COVID–19 вмирає майже 100 людей, а рівень вакцинації — упав до мізерної позначки,-МОЗ В Україні кількість тих, хто пройшов повний курс імунізації від COVID-19 є недостатньою для вироблення колективного імунітету.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини