Головна Новини Здоров'я Захворювання та лікування Жінки чи чоловіки: вчені з'ясували, у кого найчастіше виникають серцево-судинні хвороби
commentss НОВИНИ Всі новини

Жінки чи чоловіки: вчені з'ясували, у кого найчастіше виникають серцево-судинні хвороби

Серцево-судинні захворювання – одна з головних причин смертності, але чи є різниця між чоловіками та жінками у ризиках їх розвитку

3 квітня 2025, 06:36
Поділіться публікацією:

Вчені дійшли висновку, що частіше виникають проблеми із серцем та судинами у жінок і цьому є важливе пояснення.

Жінки чи чоловіки: вчені з'ясували, у кого найчастіше виникають серцево-судинні хвороби

Серцево-судинні хвороби. Фото з відкритих джерел

Нове дослідження, представлене на щорічній науковій сесії Американського коледжу кардіологів, вивчало дані понад 175 тисяч канадців. Дослідження тривало з 2009 до 2017 року.

Учасники, які не мали в анамнезі серцевих захворювань на початку дослідження, надали інформацію про своє харчування, сон, фізичні навантаження, розповіли, чи вживали вони нікотин. До того ж з'ясували рівень глюкози та холестерину в крові, а також мали вони підвищений кров'яний тиск або ожиріння. Як відомо, всі фактори пов'язані з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань.

Дослідники взяли до уваги також інформацію, чи був у людей інсульт, серцевий напад, серцева недостатність та інші захворювання.

Жінкам, які брали участь у дослідженні, було у середньому 47 років, а чоловікам – 50.

54% жінок у порівнянні з 35% чоловіків дотримувалися ідеальної дієти (їли п'ять порцій фруктів та овочів щодня), а 73% жінок у порівнянні з 68% чоловіків мали нормальний артеріальний тиск. Основна кількість людей у дослідженні мала допустиму норму глюкози, але жінок було трохи більше, ніж чоловіків – 92% порівняно з 89%.

Однак чоловіки випереджають жінок лише за одним показником: фізичною активністю. Тільки 70% жінок отримували достатньо фізичних вправ, тоді як у чоловіків показник був 73%.

Як виявилось, певні фактори ризику мали більший вплив на розвиток серцево-судинних хвороб саме у жінок.

Доктор медичних наук Манеш Суд сказав, що гормони та менопауза можуть впливати на ризик серцевих захворювань у жінок. До менопаузи жіночий організм отримує захист від естрогенів, які сприяють еластичності судин та підтримують нормальний рівень холестерину. Але після менопаузи рівень естрогену знижується, що підвищує ризик атеросклерозу, гіпертонії та інших серцево-судинних проблем.

Інше дослідження показало, що якщо жінки викурюють таку ж кількість сигарет протягом того ж часу, що й чоловіки, але у них на 25% більше шансів захворіти на серцеві захворювання.

Читайте також на порталі "Коментарі" — цей тест виявляє серцеві захворювання на ранній стадії.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини