Головна Новини Здоров'я Захворювання та лікування Алергія стає масовою: у якому віці варто бути особливо обережним
commentss НОВИНИ Всі новини

Алергія стає масовою: у якому віці варто бути особливо обережним

У підлітків весняна алергія може посилюватися через гормональні зміни, які впливають на імунну систему.

2 квітня 2025, 10:30
Поділіться публікацією:

Весняна алергія, відома як алергічний риніт або сінна лихоманка, зачіпає мільйони людей по всьому світу. Однак її прояви та наслідки можуть суттєво відрізнятися залежно від віку. У якому періоді життя ризик алергічних реакцій найбільший, розповідає Marca.

Алергія стає масовою: у якому віці варто бути особливо обережним

Фото: з відкритих джерел

У малюків та дітей від 2 до 10 років весняна алергія часто проявляється першими симптомами: чханням, свербежем очей і закладеністю носа. У цей період імунна система ще формується, що робить її вразливою до алергенів. Ранній контакт із пилком може підвищити ймовірність розвитку алергічної астми в майбутньому. Також, якщо алергію не лікувати, вона може негативно впливати на концентрацію, якість сну та успішність у школі, що матиме довготривалі наслідки для фізичного та емоційного здоров'я дитини.

У підлітків весняна алергія може посилюватися через гормональні зміни, які впливають на імунну систему. У цьому віці зростає ризик розвитку хронічного алергічного риніту, що може заважати навчанню, спорту та соціальному життю.  

У дорослому віці алергічні реакції можуть змінюватися під впливом екологічних та професійних факторів. У деяких людей вперше виникає чутливість до алергенів, а у тих, хто вже має схильність, симптоми можуть посилюватися. Постійний контакт із пилком, особливо на відкритому повітрі або на робочих місцях, пов’язаних із сільським господарством, може загострювати алергію.  

З віком імунна система зазнає змін, що може впливати на реакцію організму на алергени. У деяких літніх людей сезонна алергія послаблюється через зниження імунної реактивності, тоді як в інших, навпаки, з’являється нова чутливість або посилюються існуючі симптоми. Крім того, наявність хронічних захворювань, таких як бронхіальна астма або інші респіраторні проблеми, ускладнює лікування алергії та може спричиняти серйозніші ускладнення.

Портал "Коментарі" писав, що у квітні повітря переповнене пилком дерев, що підвищує концентрацію алергенів і провокує симптоми, такі як чхання, закладеність носа, сльозотечу, свербіж в очах та навіть утруднене дихання.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини