Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Мед з давніх часів використовують у народній медицині, адже він володіє антибактеріальними та противірусними властивостями. Взимку вживання цього продукту зростає, оскільки його використовують для профілактики та лікування простудних захворювань. Але дієтолог Зухра Павлова рекомендує бути обережніше з медом, адже у великій кількості він може нашкодити.
коли мед може нашкодити здоров'ю / фото: wallbox
Лікар зазначила, що мед містить безліч вітамінів, мікроелементів і цінних антиоксидантів, але він на 40-50% складається з фруктози, яка при регулярному вживанні, може згубно позначитися на роботі печінки.
Зухра Павлова пояснила, що, являючись багатим джерелом фруктози, мед змінює чутливість клітин до лептину — гормону, який регулює енергетичний обмін, внаслідок чого з'являється сильний апетит. Це може сприяти появі зайвої ваги, жиру, в тому числі й в печінці.
За словами лікаря, надлишок фруктози може призвести до жирового гепатозу — захворювання, при якому 5% маси печінки становить жир (тригліцериди). До того ж в магазинах рідко продають високоякісний мед, тому в ньому можуть бути різні добавки, пестициди.
Ендокринолог каже, що людям, які хворіють на цукровий діабет, також варто бути обережнішими з цим продуктом, тому що його регулярне вживання може призвести до серйозних наслідків.
Нагадаємо, доктор Альберт Беккер пояснив, чому мед не варто додавати в гарячий чай. Виявилося, що окремо ці продукти куди корисніше.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що експерти перерахували п'ять дивовижних властивостей меду, про яких ми могли не здогадуватися.
Новини