Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
Риба і морепродукти — це важлива частина здорового харчування. Але вони накопичують ртуть, часто в формі високотоксичного органічної сполуки — метилртуті.
Сорта рыбы. Фото marieclaire.ua
1. Дикий морський окунь
Чилійський морський окунь характеризується високим вмістом ртуті, тому його варто вживати його в їжу не частіше двох разів на місяць.
2. Кафельников
Кафельников — ще одна риба, яка відрізняється високим вмістом ртуті в м'ясі, тому її споживання також рекомендується обмежити.
3. Атлантичний большеголов
Вік великоголова може досягати 100 років, і, з огляду на середній вік виловлених рибин, можна припустити ступінь її отруєння токсичними речовинами.
4.Акула
Більшість хижаків накопичують в тканинах сполуки ртуті, які можуть викликати важкі ураження центральної нервової системи людини.
5. Королівська макрель
Причиною отруєнь може послужити все той же процес накопичення ртуті в тканинах риби.
Нагадаємо, п роблема накопичення токсичних сполук стосується диких видів риби, при цьому риба, вирощена в розсадниках, не токсична. Лікарі настійно рекомендують вагітним і годуючим жінкам обмежити споживання видів риб, які можуть містити ПХД — це лосось, сардини, краби і морський окунь. При цьому медики звертають увагу, що вживання жирної риби (лосось, тунець, сардини і скумбрія) пов'язано з більш низьким ризиком серцево-судинних захворювань завдяки наявності жирних кислот омега-3. дослідження показують, що риба забезпечує безліч поживних речовин, які важливі для розвитку вашої дитини. Більшість експертів згодні з тим , що основними поживними речовинами є дві омега-3 жирні кислоти — DHA і EPA — які важко знайти в інших продуктах.
Новини