Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Багато хто з нас любить перед вечірнім відпочинком випити склянку апельсинового соку. Але лише одиниці можуть знати, що така насолода може більше завдати шкоди, ніж користі.
Шкідливість від соку перед сном. Фото з відкритих джерел
Коли глюкоза викликає миттєвий сплеск інсуліну, фруктоза, що міститься в соках, має інший ефект. Перш, ніж він зможе перетворитися на глюкозу, він повинен бути оброблений печінкою, нирками та травною системою. Це призводить до уповільненого зростання рівня цукру в крові, що може дати раптовий приплив енергії, коли тіло вже має працювати на низькій швидкості. Замість того, щоб випити склянку апельсинового або яблучного соку, експерти радять краще віддати перевагу мінеральній або джерельній воді.
Ніч – це час регенерації, а достатня гідратація підтримує належне функціонування органів, зокрема нирок та печінки, які працюють як фільтр, очищаючи організм від токсинів. Вода легко засвоюється та не підвищує рівень цукру в крові. Це, безумовно, найкращий варіант, ніж яблучний сік перед сном.
Також варто знати, що вживання соку перед сном посилює симптоми гастроезофагеального рефлюксу. У людей, які страждають на гастроезофагеальний рефлюкс, вміст шлунка потрапляє в стравохід. Варто розуміти, що багато фруктових соків, особливо цитрусових (апельсиновий, грейпфрутовий, ананасовий), мають високу кислотність. Це може призвести до подразнення стравоходу та погіршити симптоми рефлюксної хвороби. Людям, які борються з рефлюксом, не потрібно пити кислі соки, але якщо вони дуже хочуть випити фруктовий напій, їм слід вибрати менш кислий варіант. Хорошою альтернативою апельсиновому соку є, наприклад, грушевий.
Незважаючи на те, що фруктовий сік здається досить здоровим, він також може сприяти збільшенню ваги більше, ніж цілі фрукти. Яблука, груші, абрикоси та малина у своїй натуральній формі містять клітковину, яка допомагає регулювати апетит та стабілізувати рівень цукру в крові. У той же час сік складається переважно з концентрованих цукрів, які миттєво підвищують рівень глюкози в організмі, що призводить до нападів голоду та надлишку калорій.
Також вживання соку перед сном у багатьох людей може призвести до проблем зі шлунком. Головною причиною дискомфорту є природний цукор, що міститься у фруктах.
Читайте також на порталі "Коментарі" — березовий сік не такий корисний, як усі вважають: кому може зашкодити весняний напій.
Новини