Рубрики
МЕНЮ
Любовь Блажко
Цукор став невід'ємною частиною нашого раціону, тому що його можна знайти в складі більшості продуктів. Людина любить побалувати себе чимось смачненьким, сприймаючи це як заслужену нагороду за добре виконану роботу. Кваліфікований лікар Алан Грін заявив, що він викликає сильну залежність і має на психіку і мозок вплив, який можна порівняти з впливом наркотиків. Він пояснив, чи потрібно починати панікувати в такій ситуації.
Цукор. Фото: unsplash
Коли в організм потрапляє цукор, то він стимулює вироблення дофаміну — ми отримуємо задоволення і заслужену "винагороду". Отже, людина захоче незабаром повторити цю дію, щоб знову випробувати приємні емоції. Але чим частіше вона починає це робити, тим менше дофаміну виробляє мозок. І з цього моменту починається серйозна залежність від солодкого.
Було проведено наукове дослідження на гризунах, яке показало, що смачне печиво активує більше нейронів в мозку, ніж кокаїн.
Проте фахівці заявляють, що не потрібно повністю відмовлятися від цукру. На відміну від наркотиків, він є джерелом "швидкої" енергії, яка необхідна в безлічі життєвих ситуацій. Головне — не зловживати цим продуктом і пам'ятати про добову норму.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, продукти, які не варто купувати навіть зі знижками та акціями.
Новини