Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Існує думка, що низькокалорійний кефір — відмінна ідея для пізньої вечері, тому що він добре насичує організм і не додає зайвих калорій. Однак лікар-ендокринолог Світлана Макарова не зовсім згодна з цим твердженням.
Чи можна пити на ніч кефір (фото з відкритих джерел)
Спеціаліст зазначила, що смачний кефір не завжди йде на користь у нічний час, особливо людям, в яких є захворювання шлунково-кишкового тракту (гастрит, виразка), оскільки вночі травні процеси в організмі сповільнюються. Випитий стакан кефіру вночі може відгукнутися вранці неприємними наслідками.
За словами Світлани Макарової, кефір також може зіграти злий жарт із тими, хто страждає нападами мігрені та головними болями.
У складі напою є багато білка, на засвоєння якого потрібно багато часу, тому організм не встигає за ніч повністю відновитися.
Також лікар наголосила, що вживання не тільки кефіру, а й інших молочних продуктів перед сном варто обмежити, оскільки вони можуть спровокувати процес бродіння в кишківнику, що вплине на роботу травної системи. Замість того щоб відновити сили, ваш організм буде виконувати інші завдання, а це вплине на якість сну.
Нагадаємо, медики не рекомендують пити кефір людям, які страждають виразкою шлунка, панкреатитом, печією і тим, у кого підвищена кислотність шлунка й непереносимість лактози.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що кефір допомагає боротися з депресією. Вчені виявили, що в цьому кисломолочному продукті міститься особлива бактерія — lactobacillus rhamnoses JB-1, яка володіє заспокійливими властивостями.
Керівник досліджень, професор Джон Криан стверджує, що кисломолочні продукти, зокрема кефір і йогурт, підвищують настрій.
Новини