Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Мабуть, всі знають, що надмірне вживання цукру може привести до серйозних проблем зі здоров'ям, зокрема ожиріння, порушення травлення, цукрового діабету і т.д. У зв'язку з цим, багато людей переходять на фруктозу. Лікар-гастроентеролог Ольга Євдокимова розповіла, наскільки правильним є таке рішення, передає видання Medikforum.
На думку фахівця, в раціоні здорової людини повинен бути присутнім цукор, а не фруктоза. Річ у тому, що фруктоза була розроблена для людей, які страждають на діабет, але навіть її помірна кількість може додати пару зайвих кілограмів. Так, вона не впливає на рівень інсуліну в крові, але її енергію організм може швидко конвертувати в жирові запаси, особливо, якщо людина не займається спортом.
Варто знати, що фруктоза безпосередньо впливає на печінку, але цей орган може використовувати лише невелику кількість моносахариду, а все інше відкладає про "запас". Якщо вживати фруктозу в великих кількостях, то буде розвиватися гепатоз (ожиріння печінки), а це загрожує серйозними наслідками.
Лікар каже, що людям, у яких немає діабету, краще їсти звичайний цукор (в помірній кількості), тому що організм здатний його засвоїти та розщепити, завдяки чому жир не накопичується, а відкладається у вигляді глікогену в м'язах.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, які спеції допоможуть знизити цукор в крові.
Новини