Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Ви тільки-но закінчили вечеряти, але вже шукаєте плитку шоколаду? Або здається, що у вас два шлунки: один для основної їжі, а інший для десерту? Це знайоме багатьом явище може мати кілька причин – від харчових звичок до сигналів, які подає ваш організм про потенційні проблеми.
Чому хочеться солодкого. Фото з відкритих джерел
Однією з найпоширеніших причин бажання солодкого після їжі є незбалансованість основного прийому їжі. Організм отримує енергію з білків, жирів і вуглеводів, а також із клітковини, яка допомагає підтримувати стабільний рівень глюкози в крові. Якщо у вашій тарілці бракує одного з цих компонентів, мозок швидко сигналізує про необхідність компенсувати дефіцит енергії – і найшвидший спосіб зробити це для нього ‒ солодощі.
Якщо навіть після збалансованої їжі тяга до солодкого не зникає, варто звернути увагу на стан здоров’я. Неконтрольований потяг до цукру може бути сигналом порушень метаболізму.
Щоб перевірити стан організму, варто зробити аналізи на рівень глюкози та інсуліну, тест на толерантність до глюкози або індекс HOMA-IR.
Організм може потребувати не тільки енергії, а й певних вітамінів і мікроелементів. Наприклад, нестача магнію, заліза або вітамінів групи B може спричиняти втому, уповільнене перетворення їжі на енергію – і як наслідок, бажання швидкого джерела калорій, тобто цукру.
Допомогти можуть продукти, багаті на ці елементи:
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про рожевий "волосатий шоколад" підкорює соцмережі.
Також "Коментарі" писали про популярний солодкий напій, якій призводить до депресії та інсульту.
Новини