Рубрики
МЕНЮ
Седлецкая Татьяна
Фото: biocodexmicrobiotainstitute
Пробіотики стимулюють ріст і життєдіяльність товстого кишечника. Вони постачають поживні речовини для живих бактерій і підвищують їх здатність виживати і жити в кишківнику. Але є зовнішні сили, які можуть порушити баланс. Антибіотики, наприклад, можуть вбити як погані, так і хороші бактерії, що призводить до шлунково-кишкових розладів.
Деякі дослідження показали, що вживання пробіотиків через харчові продукти або добавки можуть позитивно вплинути на баланс флори організму і на його здоров'я.
Дві з найбільш поширених категорій корисних бактерій, які природним чином відбуваються в нашому організмі, називаються Lactobacillus і Bifidobacterium — їх, як правило, виробники використовують у своїх продуктах. Але в цей час недостатньо досліджень, які показують, що харчові продукти насправді надають запропоновані ними переваги.
Важливо відзначити, що боротьба з інфекцією ефектом пробіотиків носить лише тимчасовий характер. Це відбувається тому, що пробіотики не накопичуються в шлунково-кишковій системі людини. Після того, як ви припините приймати будь-який пробіотик (в продуктах, або в лікарській формі), він зникає зі шлунково-кишкового тракту і рівень мікрофлори повертається до того, що був раніше.
Що шукати на продуктових полицях?
Галас навколо пробіотиків, викликаний маркетингом, істотно випереджає науку. Але вже достеменно відомо, що кращими джерелами корисних бактерій є молочні продукти, такі як йогурт, кефір, а також витримані сири, такі як чедер і гауда. Ці продукти також містять важливі живильні речовини — білок, кальцій, а в деяких випадках і вітамін D.
Новини