Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Біль у животі та проблеми зі шлунком часто списують на неправильне харчування. Проте, як попереджає лікар, ці симптоми можуть свідчити про серйозне захворювання, яке у жінок часто залишається недіагностованим.
Ендометріоз
Доктор Гарет Най, викладач біомедичних наук Університету Солфорда, розповів The Mirror, що приблизно одна з десяти жінок віком від 15 до 49 років страждає на ендометріоз. Це захворювання виникає, коли тканини, подібні до слизової оболонки матки, починають розростатися в інших частинах тіла — зокрема на яєчниках і фаллопієвих трубах.
Найпоширенішими симптомами є біль у нижній частині живота або в попереку, який посилюється під час менструації, дискомфорт під час статевого акту, діарея, сильні менструальні спазми, надмірна кровотеча та труднощі із зачаттям.
Доктор Най закликає жінок уважніше ставитися до власного здоров’я та наполегливо вимагати відповідного обстеження.
"Ендометріоз розвивається, коли клітини, подібні до тих, що вистилають матку, з’являються в інших органах", — пояснив він. — "Найчастіше (в 60% випадків) це відбувається на яєчниках, що може призводити до безпліддя. Але ураженими можуть бути й кишечник, нирки, навіть легені, що ускладнює діагностику через широкий спектр симптомів".
Імунна система сприймає ці клітини як загрозу, викликаючи запалення та біль. При цьому тканини продовжують реагувати на щомісячні гормональні зміни, що призводить до їх зростання і навіть внутрішніх кровотеч. Через це симптоми можуть змінюватися від циклу до циклу або навіть з тижня на тиждень.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ендометріозом страждають близько 190 мільйонів людей у світі, хоча, за словами доктора Ная, реальна кількість набагато вища через недіагностовані випадки та нестачу обізнаності.
Багато жінок і самі ігнорують свої симптоми, вважаючи біль "нормальним" явищем, адже часто чують, що сильні менструальні болі — це "звична справа".
Ендометріоз наразі невиліковний, але біль можна зменшити медикаментозно або за допомогою хірургічних втручань, наприклад, гістеректомії.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав про перші симптоми раку молочних залоз.
Новини