Рубрики
МЕНЮ
Богдан Кравец
Кожен із нас знає про необхідність сну для організму. Однак останнім часом багато людей відчувають проблеми зі сном: довго не можуть заснути, прокидаються вночі, не можуть виспатися.
Сон. Фото з відкритих джерел
Отже, давайте розберемося, що таке сон, чому він такий важливий і навіщо взагалі людям спати.
Що таке сон? Сон — це особливий і періодично виникаючий фізіологічний стан свідомості, протилежний стану неспання, який характеризується зниженою реакцією на навколишній світ.
Якщо ж коротко, то сон — це перезавантаження для нашого організму, коли ми відпочиваємо і набираємося сил.
Структура сну поділяється на дві фази: повільний сон і швидкий сон.
Повільний сон складається з чотирьох стадій, триває 80-90 хвилин. Настає відразу після засипання. У цей час знижуються м'язова активність, частота дихання і пульсу, сповільнюється обмін речовин, очі можуть повільно рухатися. Тіло розслаблюється, мозок малоактивний. Організм відпочиває і відновлюється.
Швидкий сон — це п'ята стадія. Він настає за повільним і триває 10-20 хвилин. У цій стадії мозок активно працює, людина бачить сни. В цей час очні яблука роблять швидкі рухи під зімкнутими повіками, проте тіло не рухається.
За ніч ці фази змінюються по черзі. Спочатку йдуть чотири стадії повільного сну (80-90 хвилин), потім їх змінює фаза швидкого сну (10-20 хвилин). Це коло називається циклом сну. Один цикл — це приблизно 90-100 хвилин. Здорова людина проходить п'ять циклів сну за ніч (7,5-8 годин).
Саме тому так важливо за добу спати мінімум 7 годин і бажано не більше 8. Для повного відпочинку і відновлення наш організм повинен пройти 5 циклів сну. В іншому випадку нам загрожує втома і недосипання (якщо менше 7 годин) або сонливість і млявість (якщо більше 8).
Здоровий сон дуже важливий для нас, оскільки у цей час наш організм і мозок відновлюються й відпочивають. Що ж робити людям, у яких виникли проблеми зі сном?
Є кілька способів для поліпшення сну, про які і йтиметься далі:
Як бачимо, багато факторів впливають на якість нашого сну. Ясна річ, що це не вирішується за один день, але якщо почати працювати над собою, то це все може стати звичкою і тоді справи підуть набагато краще.
Сподіваємося, що ця стаття допоможе вам налагодити свій режим і вирішити проблему з недосипанням. Пам'ятайте, що здоровий сон — це запорука гарного настрою і самопочуття на наступний день.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, як пов'язані коронавірус і денний сон.
Новини