Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Metabolism і проведене за участю Німецького центру дослідження діабету (DZD), Науково-дослідного інституту Гельмгольца в Мюнхені та Університетської лікарні Тюбінгена, пропонує важливі висновки щодо причин глобальної епідемії ожиріння. Це дослідження зосереджується на ролі мозку в розвитку ожиріння, вказуючи на те, що зміни в чутливості до інсуліну на рівні головного мозку можуть бути основною причиною проблеми.
Фото: з відкритих джерел
Результати дослідження вказують на те, що всього п’ять днів споживання шкідливої їжі, включаючи солодощі, чіпси, газовані напої та інші продукти з високим вмістом цукру й жиру, можуть істотно змінити структуру мозку у здорових людей. Ці зміни впливають не лише на інсулінову резистентність, а й на систему винагороди в мозку, яка має важливе значення для наших харчових вподобань та вибору їжі. Це відкриття вказує на те, що нездорова їжа не тільки шкодить нашому тілу, але й здатна перепрограмувати спосіб, яким ми сприймаємо їжу та реагуємо на неї.
Це дослідження підкреслює необхідність комплексного підходу до вирішення проблеми нездорового харчування, який би враховував не тільки фізіологічні, але й неврологічні наслідки. Розуміння того, як харчові звички можуть змінювати наш мозок, відкриває нові перспективи для розробки більш ефективних стратегій в боротьбі з ожирінням, що є однією з найсерйозніших епідемій сучасності, яка торкається мільйонів людей по всьому світу.
Нагадаємо, портал "Коментарі" вже писав, що директор департаменту моніторингу, аналізу та стратегічного розвитку охорони здоров'я МОЗ РФ Іван Дєєв звинуватив росіян з ожирінням у збитках для економіки на майже вісім трильйонів рублів.
Новини