Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Нове дослідження Південно-західного медичного центру Техаського університету показало, що старшокласники з вищим рівнем інтелекту мають більшу ймовірність розвинути алкоголізм у дорослому віці. Автори наголошують, що високий IQ не визначає долю людини, але може впливати на соціальні фактори, які пов'язані з вживанням алкоголю.
Рівень IQ впливає на вживання алкоголю. Фото з відкритих джерел
Дослідники проаналізували бази даних Wisconsin Longitudinal Study, які містять інформацію про IQ та спосіб життя понад 10 000 старшокласників, народжених близько 1939 року. Випадковим чином обрані 8254 учасників дослідження відповідали на запитання про вживання алкоголю в 1992 та 2004 роках, коли їм було приблизно 53 та 65 років відповідно.
Результати дослідження показали, що з кожним підвищенням IQ на один бал ймовірність про помірне або сильне вживання алкоголю зростала на 1,6%. Помірне вживання визначалося як до 29 напоїв на місяць для жінок і до 59 напоїв для чоловіків, тоді як надмірне вживання — це 30 і більше напоїв для жінок та 60 і більше для чоловіків.
Автори висунули кілька теорій, що пояснюють цей зв'язок. Зокрема, люди з вищим IQ можуть займати більш стресові посади, що провокує надмірне вживання алкоголю як спосіб боротьби зі стресом. Крім того, вищий рівень доходу відкриває більше можливостей для соціальних заходів, де вживання алкоголю стає нормою.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що вчені зруйнували найбільший міф про алкоголь.
Також "Коментарі" писали про рейтинг країн за найбільшим споживанням горілки.
Новини