Головна Новини Здоров'я наше тіло В мережі набирає популярності маска з фекалій: в чому її «ефект»
commentss НОВИНИ Всі новини

В мережі набирає популярності маска з фекалій: в чому її «ефект»

Лікарі категорично застерігають від використання масок із фекалій і вказують на їх небезпеку

сьогодні, 18:13
Поділіться публікацією:

Соцмережі вибухнули після того, як бразильська інфлюенсерка Дебора Пейшото заявила, що секрет ідеальної шкіри ховається у використанні… власних фекалій. Дівчина впевнена, що цей, на перший погляд, шокуючий метод допоміг їй позбутися проблем зі шкірою.

В мережі набирає популярності маска з фекалій: в чому її «ефект»

Маска з фекалій

Зокрема, Дебора зняла відео, на якому демонструє, як наносить фекалії на обличчя. Щоб уникнути неприємного запаху, вона прикріпила прищіпку до носа, залишивши маску на 10 хвилин. Після процедури інфлюенсерка заявила, що її шкіра стала "сяючою".

"Я читала дослідження про це і вирішила спробувати. Це, мабуть, найбожевільніше, що я коли-небудь робила, але моя шкіра перестала лущитися!" – поділилася вона.

Дебют "фекальної" маски викликав шквал критики. Користувачі соцмереж назвали її "огидною" і "диявольською". Один із коментарів звучав: "Це все токсини, які залишилися від їжі, яку ти з'їла!" Інші просто пропонували "залишити планету".

Медики категорично не підтримують таку процедуру. Зокрема, дерматолог Софі Момен з Cadogan Clinic у Лондоні зазначила, що мова йде про один із найдивніших трендів, які вона коли-небуть зустрічала.

"Немає жодних наукових доказів користі для шкіри від використання фекалій. Навпаки, це може завдати більше шкоди", — підкреслила лікар.

Вона відзначила, що людські фекалії містять приблизно 75% води, але також мільярди бактерій на грам. Контакт із ними може викликати харчове отруєння, інфекції чи подразнення шкіри.

"Фекалії містять шкідливі бактерії, віруси та паразитів, які можуть спричинити серйозні інфекції. Контакт через мікротріщини на шкірі може призвести до запалень або навіть системних захворювань", — відзначив хірург Тунч Тирякі.

Експерти радять звертатися до безпечніших натуральних методів. Наприклад, мед є чудовим зволожувачем і допомагає боротися з акне. Інші інгредієнти, такі як авокадо, кокосова олія чи вівсянка, можуть зменшити почервоніння та подразнення.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, скільки максимально довго може прожити людина.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини