Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Якщо забезпечені країни зважаться на імунізацію населення третьою (бустерною) дозою вакцини проти коронавірусу, то це може запустити нову хвилю смертей в світі. До сих пір в світі є дуже багато країн, які відчувають брак вакцини і там люди опиняються сам на сам з коронавірусом, який нікуди не зник. Набагато гуманніше і розумніше було б фінансово стабільним країнам поділитися вакцинами з менш забезпеченими державами. Таким чином вдалося б врятувати мільйони життів і зупинити пандемію. Як інформують "Коментарі", з такими заявами виступили голова Oxford Vaccine Group Ендрю Поллард і виконавчий директор GAVI (Глобального альянсу з вакцин та імунізації) Сет Берклі, пише The Guardian.
Вакцинація Фото: Вєдомості
Експерти відзначають, досі з точністю на 100% не доведено — чи потрібна ревакцинація, чи має вона той ефект, на який розраховують ті, хто нарікає за прищеплення третьою дозою вакцини. Наукових підтверджень широкомасштабної бустерної імунізації на сьогодні немає. У той же час можна тільки уявити собі, який ланцюжок запустить масова вакцинація третьою дозою вакцини в якійсь із багатих країн. Передові бренди вакцин знову припинять свої поставки в менш багаті країни, всі вакцини знову будуть поставлятися, в першу чергу, тим, хто платить більше. В результаті мільйони людей на планеті, які не отримали навіть першої дози вакцини виявляться кинутими напризволяще.
Поллард і Берклі відзначили, тисячі життів в цьому році можна було б врятувати, якби світові лідери раціонально розпорядись вакцинами спочатку. Про це потрібно говорити сьогодні, коли заходить розмова про третю дозу вакцини.
Читайте також на порталі "Коментарі" — бар'єри перед українцями знімаються, міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19 можна отримати у сімейного лікаря. Про це в коментарі телеканалу "1 + 1" розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Новини