Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Американські молекулярні біологи під час дослідження встановили, що вірус герпесу, який "засинає" в організмі після лікування захворювання, при повторному "пробудженні" загрожує нейронам.
Нервові клітини (фото з відкритих джерел)
Експерти з Університету Цинциннаті зазначили, що вірус герпесу здатний залишатися в організмі, вбудовуючись у нервові клітини, які захищають його від імунної системи.
Якщо імунітет ослаблюється або в організм проникає інфекція і починається запальний процес, вірус знову активується і вбиває нервові клітини, в яких переховувався.
Досліди на лабораторних гризунах показали, що зупинити знищення нейронів можна за допомогою протигерпесних препаратів. Проте наразі невідомо, як знищення нервових клітин вірусом герпесу впливає на організм людини.
Експерти зазначають, що людей заражають вісім типів герпесвірусів, два з яких представлені вірусами простого герпесу (ВПГ). Обидва типи вірусу простого герпесу (HSV-1 і HSV-2) можуть спровокувати інфекцію ротової порожнини або генітальну інфекцію. Найчастіше HSV-1 викликає гінгівостоматит, герпес на губах і герпетичний кератит. HSV-2 здебільшого провокує ураження геніталій.
Нагадаємо, що британські дослідники створили штучні нервові клітини, які повинні прокласти шлях до лікування таких захворювань, як хвороба Альцгеймера і серцева недостатність.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що стежити за своїм раціоном необхідно постійно, адже від цього залежить не лише робота внутрішніх органів, а й функціонування нервової системи. Є продукти, які допоможуть її зміцнити та зберегти хороше самопочуття.
Новини