Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Деменція — серйозне захворювання, що не обмежується лише втратою пам’яті: вона змінює мислення, мовлення, поведінку, що призводить до втрати самостійності. За даними ВООЗ, нині деменція уражає близько 50 мільйонів людей по всьому світу, і цей показник продовжує зростати. Дослідження Університету Кембриджа свідчать, що симптоми деменції можуть проявлятися за роки до діагностики, що дає шанс на раннє втручання та кращий контроль над хворобою.
Ознаки деменції. Фото з відкритих джерел
Деменція — це загальний термін для станів, що спричиняють прогресуюче погіршення функцій мозку. Вона охоплює різні форми, серед яких найбільш відома хвороба Альцгеймера. Деменція зумовлює зміни в структурі мозку, що призводить до порушень у поведінці, пам'яті та особистісних якостях людини.
Вчені Кембридзького університету проаналізували дані з UK Biobank, вивчивши біомедичні показники півмільйона людей у віці від 40 до 69 років. Виявилось, що деякі когнітивні зміни можуть проявлятися за 5-9 років до діагнозу. Ось п'ять ранніх симптомів, на які варто звернути увагу:
Люди з підвищеним ризиком деменції можуть відчувати труднощі у виконанні задач, що вимагають логічного мислення або розв'язання проблем. Це може проявлятися у складності прийняття рішень чи обдумування дій.
Повільний час реакції може бути ознакою майбутніх когнітивних порушень, оскільки здатність оперативно відповідати на зовнішні стимули пов’язана з ефективністю обробки інформації мозком.
Люди, які стикаються з деменцією, можуть мати труднощі з пригадуванням числових списків і запам'ятовуванням подій, що може ускладнювати роботу з фінансами або щоденними справами.
Проспективна пам'ять допомагає людині пам'ятати про майбутні завдання чи плани. Її порушення може свідчити про ранні зміни в мозку, які впливають на здатність запам'ятовувати важливі події.
Проблеми з підбором об’єктів і пар можуть бути ранньою ознакою лобно-скроневої деменції, рідкісної форми захворювання, яка також впливає на поведінку та емоційний стан.
Деменцію, яку діагностують на пізніх етапах, стає важче контролювати, а її симптоми — обмежують соціальні і фізичні можливості людини. Завдяки результатам дослідження Кембридзького університету існує надія, що люди з груп ризику зможуть проходити обстеження на наявність ранніх симптомів. Це дасть змогу вчасно скористатись терапіями, які полегшують симптоми і можуть уповільнити розвиток захворювання.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про 9 ознак того, що ви живете із забитими артеріями.
Також "Коментарі" писали про лікаря, який дав однозначну відповідь, чи хворий Джо Байден на деменцію.
Новини