Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
У кожної людини є свої улюблені варіанти для сну: одні відпочивають на спині, інші вибирають сон на животі, а деякі на боці. Проте не всі ці пози рівноцінні з точки зору користі для здоров'я.
Фото: з відкритих джерел
Китайські науковці провели дослідження і з'ясували, що сон на правому боці не лише робить відпочинок більш спокійним, але й здатен знизити ймовірність хропіння, як повідомляє Сусідка.
В експерименті взяли участь 13 добровольців (7 чоловіків і 6 жінок), віком близько 24 років. Вчені створили спеціальні сенсори для відстеження положення тіла, частоти змін пози та якості сну учасників. Протягом 15 ночей добровольці спали з датчиками, а науковці ретельно вивчали параметри їхнього сну.
Результати дослідження виявили цікаві факти:
· Люди, які спали на правому боці, значно рідше змінювали позу і мали більш глибокий і спокійний сон.
· У цих учасників хропіння було або зовсім відсутнє, або зменшене до мінімуму. Вони прокидалися відпочилими і не відчували болю в шиї або спині.
Яким людям корисно спати на правому боці?
· Для тих, хто часто прокидається вночі, сон на правому боці допомагає зменшити кількість поворотів.
· Людям, які страждають від хропіння, ця поза знижує тиск на дихальні шляхи.
· Ті, хто має болі в спині, можуть отримати полегшення завдяки рівномірному розподілу ваги та зниженому навантаженню на хребет.
Але є і винятки
· Жінкам під час вагітності рекомендується спати на лівому боці для поліпшення кровообігу.
· Тим, хто має гастроезофагеальний рефлюкс (ГЕРХ), теж краще вибирати сон на лівому боці, щоб зменшити тиск на шлунок.
Яка поза для сну є найменш корисною?
Експерти не радять спати на животі, оскільки це може викликати біль у шиї та спині через неправильне розташування хребта. Також сон на спині на тривалий час може сприяти збільшенню хропіння через розслаблення м’язів горла.
Якщо ви хочете покращити якість сну та позбутися хропіння, спробуйте вибирати позу на правому боці. Це дозволить вам краще відпочити і прокидатися без неприємних відчуттів в тілі.
Раніше "Коментарі" писали, що денний сон є поширеною практикою в багатьох культурах і може мати як позитивні, так і негативні наслідки для здоров'я, залежно від тривалості та індивідуальних особливостей організму.
Новини