Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Всім відомо, що алкоголь впливає на кожну людину по-різному. Це залежить від багатьох факторів, таких як вага, стать, вік, генетика та навіть група крові. Хоча наукові дослідження щодо впливу групи крові на швидкість сп'яніння не є доказовими, деякі дослідження та теорії можуть пролити світло на це питання.
Ілюстративне фото
Група крові може впливати на те, як організм метаболізує алкоголь. Наприклад, люди з різними групами крові можуть мати різні рівні ферментів, які розщеплюють алкоголь. Основні ферменти, що беруть участь у метаболізмі алкоголю, це:
- алкогольдегідрогеназа (ADH),
- альдегіддегідрогеназа (ALDH).
Саме ці ферменти допомагають перетворювати алкоголь на менш токсичні речовини, які потім виводяться з організму.
Деякі дослідження показують, що люди з певними групами крові можуть швидше сп'яніти через різницю в метаболізмі алкоголю. Наприклад, люди з групою крові A (IІ) ймовірно мають нижчий рівень ферментів ADH та ALDH. А це своєю чергою призводити до більш повільного розщеплення алкоголю — і як результат — швидшого сп'яніння.
При цьому, люди з групою крові B (III) або O (I) ймовірно мають вищий рівень цих ферментів, що дозволяє їм швидше метаболізувати алкоголь і, відповідно, повільніше сп'яніти.
Окрім групи крові, на швидкість сп'яніння впливають і інші фактори. Наприклад, жінки зазвичай п'яніють швидше за чоловіків через нижчий вміст води в організмі та вищий вміст жиру. Також важливу роль відіграє вага: люди з меншою вагою швидше сп'яніють, оскільки алкоголь розподіляється в меншому об'ємі рідини.
Генетика також відіграє важливу роль у метаболізмі алкоголю. Наприклад, деякі люди мають генетичні варіації ферментів ADH та ALDH, що впливає на швидкість розщеплення алкоголю. Люди з такими варіаціями можуть швидше сп'яніти та відчувати сильніші симптоми похмілля.
Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, люди з якою групою крові ніколи не пробачають.
Новини