Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Кожного шостого дорослого у світі, за даними ВООЗ, торкається проблема безпліддя. Однією із причин появи проблеми спеціалісти називають поширену проблему — малорухливий спосіб життя. Лікарі попереджають, що сидіння годинами, надмірне використання гаджетів, особливо на колінах, та відсутність фізичної активності — поступово "вимикає" репродуктивну систему.
Безпліддя. Ілюстративне фото
Сидячий спосіб життя позначається на гормональному балансі. У чоловіків через тривале сидіння знижує якість сперми, а у жінок виникають порушення овуляції. Через поширену звичку у чоловіків знижується рухливість сперматозоїдів, підвищується ризик пошкодження ДНК, а у жінок — порушується вироблення естрогену та прогестерону, що критично для овуляції та імплантації ембріона.
Використання ноутбуків на колінах та носіння тісної білизни призводить до підвищення температури в області статевих органів. Це своєю чергою негативно впливає на сперматогенез. Знижувати якість сперми може вплив радіації від мобільних пристроїв, особливо, якщо контакт з паховою зоною тривалий.
Загалом малорухливий спосіб життя, незалежно від статі, призводить до підвищення рівня стресу, ожиріння, інсулінорезистентність. Такі зміни негативно впливають на репродуктивне здоров’я. У чоловіків можливе зниження кількості та якості сперми, порушення гормонального фону, зменшення тестостерону. У жінок виникають нерегулярні менструальні цикли, зниження овуляторної функції, підвищений ризик ендометріозу та ПМС.
Щоб не втратити здоров'я репродуктивної системи спеціалісти рекомендують включити 30 хвилин фізичної активності щодня. Це може бути ходьба, йога, плавання. При сидячій роботі варто кожні 60 хвилин робити перерви. Також лікарі радять уникати ноутбуків на колінах — використовуйте столик або підставку. Спеціалісти наголошують, що варто обирати вільну білизну з натуральних тканин.
Нагадаємо: портал “Коментарі” писав, що потрібно їсти, щоб не захворіти на рак простати.