Рубрики
МЕНЮ
Диденко Светлана
Для певної групи людей COVID-19 — серйозне випробування, тому необхідно визначитись як правильно діагностувати хворобу. Про дієві способи діагностики на свої сторінці у Facebook розповів лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський.
Фото: diagnost-kt.org.ua
За словами лікаря, COVID-19 – підступне захворювання. Вірус сам по собі доволі слабкий і не здатний зашкодити легеням. Все залежить від нашої імунної системи. Сильний та збалансований імунітет не залишає вірусу жодного шансу. Саме тому більшість може не помітити виражених ознак коронавірусу, якщо хвороба протікає непомітно.
При цьому лікар додає, що вказувати в історії хвороби двобічну пневмонію при коронавірусі, яку виявило обстеження КТ – некоректно, а описувати матові скельця як прояв пневмонії – хибно. Вірус у легені потрапляє через верхні дихальні шляхи, і то – лише в переважної більшості пацієнтів.
Лікар-інфекціоніст зазначає, що COVID пригнічує імунну реакцію та у великій кількості потрапляє в легені. Там його атакують та знищують захисні клітини, проте із запізненням. У результаті – розвивається посилена імунна відповідь, яка здатна при певних обставинах заподіяти більше шкоди, ніж користі. Один з таких негативних проявів – підвищена проникність судин, що призводить до потрапляння рідини з кров’яного русла в альвеоли легень. Як наслідок – набряк, який може бути спричинений підвищеною секрецією гіалуронової кислоти в легенях. А вищезгадані матові скельця на КТ – це ніщо інше як візуалізація ділянок набряку, спричинених накопиченням гіалуронової кислоти в легенях.
Нагадаємо, "Коментарі" повідомляли, коли відступить коронавірус.
Новини