Рубрики
МЕНЮ
Седлецкая Татьяна
Фото: kievuz
Епіглотит- небезпечна для життя інфекція надгортанника. Надгортанник — еластичний хрящ, який закриває дихальну трубу і запобігає потраплянню їжі і рідини в дихальні шляхи. Епіглотит виникає, коли бактерії заражають надгортанник й інші довколишні тканини, роблячи їх настільки набряклими, що вони блокують дихальні шляхи і запобігають потраплянню повітря в легені.
Що викликає епіглотит?
Епіглотит зазвичай виникає в результаті інфікування бактеріями виду Haemophilus influenza. Захворювання сьогодні зустрічається досить рідко завдяки введенню вакцини проти Hib в 1988 році. Більшість дітей нині регулярно вакцинуються проти епіглотиту у віці до 15 місяців.
Симптоми:
- Біль у горлі: протягом декількох годин біль в горлі зростає до такого ступеня, що малюк може відмовлятися від їжі та пиття.
- Лихоманка: у дитини підіймається висока температура — вище 39,7 С.
- Слинотеча: рясне слиновиділення, оскільки дитина не в змозі проковтнути власну слину.
- Аномальний звук дихання: дитина видає шум при кожному вдиху — це схоже на круп, але без кашлю.
- Труднощі з диханням: у міру набухання надгортанника, у малюка виникає проблема з попаданням повітря в легені. Дитина може сидіти прямо, неодноразово нахиляючись вперед в спробі отримати достатню кількість повітря.
Профілактика епіглотиту
Найголовнішою профілактикою проти епіглотиту є вакцинація, яка врятувала життя багатьох дітей в усьому світі. Бактерії, які викликають це захворювання, також можуть спровокувати захворювання на менінгіт у дітей, тому вакцина проти Haemophilus influenzae подвійно важлива.
Новини