Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Виробити колективний імунітет від ковіду не вдасться. З тієї причини, що навіть щеплені люди можуть мати в собі цю небезпечну інфекцію, яка щораз мутує. Вакцинація – це тільки важлива складова комплексу протиепідемічних засобів. На цьому наголосила в розмові з журналістами "Обозревателя" одна з кращих українських медиків Ольга Голубовська.
Ольга Голубовська (фото з відкритих джерел)
Думка лікаря-інфекціоніста зі стажем є схожою до позиції і керівника відділу науковців Оксфорда Ендрю Полларда. Саме цей британець є винахідником вакцини AstraZeneca. Він також вирізнив новий і небезпечний штам "Дельта", спрогнозувати поведінку якого дуже важко.
За словами лікарки, "ціль вакцинації – безпечна зустріч людини з небезпечним збудником хвороби. Ще – створення імунологічного шару. Саме він перешкодить вірусу поширюватись безперешкодно".
Інфекціоніст пояснила, чому не діятиме колективний імунітет проти інфекції в нашому суспільстві.
Лікарка вважає, що люди, які навіть отримали два уколи щеплення, можуть залишатись так званим джерелом інфекції. Як приклад, вона назвала новий і небезпечний варіант ковіду "Дельта". На нього впливає імунна система та зовнішні чинники. Тому він постійно мутує, "вислизає, як від природного імунітету, так і поствакцинального".
Медик попередила, що швидкий вибух нового небезпечного штаму може статись в нашій країні в будь-який час.
Нагадаємо, що видання "Коментарі" повідомляло, що Голубовська розповіла про новий небезпечний штам коронавірусу.
Новини