Головна Новини Здоров'я наше тіло Цей фактор прискорює старіння на молекулярному рівні: від нього не застрахований ніхто
commentss НОВИНИ Всі новини

Цей фактор прискорює старіння на молекулярному рівні: від нього не застрахований ніхто

Вчені виявили, що спека має непомітні наслідки на клітинному рівні

11 грудня 2024, 20:12
Поділіться публікацією:

Сильна спека не лише створює навантаження на серце й нирки, уповільнює розумову діяльність, але й може мати непомітні наслідки на клітинному та молекулярному рівнях, прискорюючи старіння організму. Такого висновку, зокрема, дійшли американські науковці, які представили свої дослідження на зустрічі Геронтологічного товариства Америки в Сіетлі, повідомляє видання Nature.

Цей фактор прискорює старіння на молекулярному рівні: від нього не застрахований ніхто

Старіння

У межах дослідження вчені аналізували ДНК-маркери понад 3000 людей, оцінюючи вплив високих температур на здоров’я. За їхніми словами, шкідливі наслідки спеки не завжди проявляються одразу, а накопичуються на молекулярному рівні, що згодом може призвести навіть до інвалідності.

Дослідження охопило період 2016–2017 років та базувалося на аналізі молекулярних маркерів 3800 людей віком від 56 років. Отримані дані зіставлялися з температурними картами США. Особливу увагу приділяли впливу теплового індексу — показника, що враховує температуру та вологість, перевищуючи 26,7°C або 32,2°C у районах проживання учасників.

Дослідники також враховували низку факторів, таких як раса, етнічна приналежність, дохід, місце проживання та звички, наприклад, куріння. Результати показали, що мешканці регіонів із більшою кількістю спекотних днів за один чи шість років виглядали на молекулярному рівні старшими, ніж ті, хто жив у прохолодніших умовах.

Аналіз маркерів свідчить: кожне збільшення кількості спекотних днів на 10% додавало 0,12 року до молекулярного віку учасників. Інша група маркерів показала, що тривале проживання в умовах спеки прискорює старіння на 0,6%.

Втім, дослідження не враховувало таких факторів, як наявність кондиціонера чи час, проведений на відкритому повітрі. Вчені планують врахувати ці аспекти в подальших дослідженнях, використовуючи дані аналізу крові за 2022 рік.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, в якому віці починається стрімке старіння.





Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини