Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Американські дослідники з Інституту раку Дана-Фарбер у Бостоні досягли значного прориву в лікуванні раку нирок, розробивши персоналізовану вакцину, яка допомагає запобігти рецидиву у пацієнтів із цим захворюванням. Результати пілотного дослідження опубліковані в журналі Nature.
Ілюстративне фото
У дослідженні взяли участь дев'ять пацієнтів із раком нирок III та IV стадії. Після хірургічного видалення пухлини їм було введено індивідуально розроблену вакцину, створену на основі неоантигенів — білків, специфічних для їхніх пухлин. У п'яти пацієнтів вакцинація поєднувалася з імунотерапією препаратом іпілімумаб. Після трьох років спостереження всі учасники залишалися без ознак рецидиву захворювання.
Вакцина створюється шляхом виділення неоантигенів із видаленої пухлини пацієнта. Ці білки використовуються для "навчання" імунної системи розпізнавати та атакувати залишкові ракові клітини. Використовуючи алгоритми, дослідники визначають, які неоантигени здатні викликати найсильнішу імунну відповідь, і на їх основі створюють вакцину.
Хоча результати пілотного дослідження є обнадійливими, необхідні масштабніші клінічні випробування для підтвердження ефективності та безпеки вакцини. Наразі планується міжнародне дослідження, в якому вакцина буде застосовуватися в поєднанні з імунотерапією пембролізумабом. Крім того, інші компанії, такі як BioNTech, також працюють над розробкою персоналізованих вакцин проти різних видів раку, використовуючи технології мРНК.
Розробка персоналізованих вакцин проти раку нирок відкриває нові горизонти в онкологічній терапії. Хоча попереду ще багато досліджень, цей підхід може стати революційним кроком у боротьбі з онкологічними захворюваннями, надаючи пацієнтам надію на повне одужання та запобігання рецидивам.
Раніше портал "Коментарі" писав, як виявити перші симптоми раку горла.
Новини