На тлі пандемії коронавірусу суспільство почало забувати про інші віруси, які, тим часом, теж продовжують існувати. Навколо ВІЛ є велика кількість міфів і вигадок, які не відповідають дійсності.
Експерт спростував поширені міфи про ВІЛ. Фото: unsplash
Директор компанії "Медичне право" Андрій Бендер розповів, що чим більше ми знаємо про загрозу, тим легше з нею впоратися. Він додав, що часи, коли ВІЛ був поширений виключно в середовищі асоціальних людей, вже давно в минулому. Сьогодні з цією підступною хворобою може зіткнутися абсолютно кожен.
"У дев'яностих роках минулого століття вважалося, що людина може прожити в середньому 19 років з моменту виявлення ВІЛ. Сьогодні, завдяки новим препаратам для антиретровірусної терапії, люди з ВІЛ живуть в три рази довше. Інфікованим людям дуже важливо отримувати терапію — від цього залежить їх здоров'я і життя", — пояснив фахівець.
Якщо ж говорити про міфи, які є навколо цього вірусу, то потрібно докладніше в цьому розібратися, щоб позбутися від помилкових переконань. Так, експерт зазначив, що більшість людей плутають ВІЛ і СНІД.
"Синдром набутого імунодефіциту — це остання стадія хвороби, яку викликає ВІЛ. Якщо інфікована людина приймає терапію, то вона підтримує свій організм і не допускає розвитку СНІДу. Інший міф — вважається, що заразитися можна навіть від побутового контакту з інфікованим, або, наприклад, від укусу комара. Це помилка, через яку до людей з ВІЛ досі ставляться як до прокажених. ВІЛ передається виключно через незахищений статевий контакт, через кров та її компоненти, а також дитині в утробі від матері", — резюмував Бендер.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.