logo_ukra

Coinspot 29.11.2020

BTC/USD

18154.37

ETH/USD

552.39

LTC/USD

76.38

НБУ 29.11.2020

USD/UAH

28.66

EUR/UAH

34.15

RUB/UAH

0.40

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Здоров'я медицина майбутнього Українська вакцина від COVID-19: політтехнологія або реальна можливість проявити себе
commentss НОВИНИ Всі новини

Українська вакцина від COVID-19: політтехнологія або реальна можливість проявити себе

На думку експертів, українська влада схаменулася занадто пізно

23 жовтня 2020, 16:28

Влада України анонсували створення унікальної вітчизняної вакцини від COVID-19. "Коментарі" дізналися у експертів, які це дивіденди може принести і чи не є це черговою політтехнологією, на їхню думку.

Українська вакцина від COVID-19: політтехнологія або реальна можливість проявити себе

"Створення вакцини — це якесь доповнення до загального портрета" стабільності "

Керівник Центру аналізу та стратегій (ЦАС) Ігор Чаленко впевнений: все, що озвучується владою перед виборами в тій чи іншій мірі є технологією для досягнення кращого результату на виборчих дільницях.

"Меседж про те, що українська наука в змозі розробити вакцину від масового недуги, дуже швидко дійде до вух виборців і буде мати ефект, — пояснює він. — Це якесь доповнення до загального портрета "стабільності" влади з трьох стовпів: "Великого будівництва", публічної героїчною боротьбою з коронавірусів і перемир'ям на Донбасі. Але і, звичайно ж, все це зміцнюється темою народовладдя ".

Але справа тут, підкреслює експерт, не тільки у виборах. Ігор Чаленко нагадує, що на наступний рік передбачається виділити 2,6 млрд грн на закупівлю вакцини проти коронавируса. Саме ця цифра зараз прописана в проекті держбюджету-2021, який ніяк не дійде до першого читання в українському парламенті.

"Ніхто не уточнює, буде ця російська вакцина" Супутник-5 ", про яку сьогодні йде багато суперечок, майбутнє творіння американських фармацевтів, або якийсь український продукт з недоведеною ефективністю та недостатніми випробуваннями, — зазначає керівник ЦАС. — Зазвичай випробування вакцин затягуються на довгі 15 років, яких сьогодні, в зв'язку з планетарної пандемією, просто немає. Незважаючи на мій особистий скептицизм, якщо відповідна українська компанія зможе в наступному році надати вакцину, яка покаже позитивний результат і пройде необхідні сертифікації, тоді ми зможемо не тільки наситити внутрішній ринок даної вакциною, а й увірватися на світовий ринок. З огляду на, що за прогнозами профільних експертів тема covid-19 затягнеться не на один рік, ми зможемо внести свій вклад в здоров'я людства ".

"Вакцина при будь-яких розкладах не зовсім українська"

Експерт Українського інституту політики (УИП) Єва Антоненко нагадує, що інформація про те, що Україна буде розробляти вакцину від коронавируса, з'явилася тільки у вересні цього року.

"А менш ніж через два місяці президент гордо рапортує, що українська вакцина буде унікальною. Не потрібно бути фахівцем, щоб розуміти: за такий короткий термін складно робити які-небудь висновки про її ефективності. Особливо, зважаючи на те, що не пройдена навіть перша фаза випробувань. Передбачається, що до неї приступлять не раніше, ніж через три місяці ", — зазначає експерт.

Єва Антоненко підкреслює: позитивні результати у тварин не означають, що вони будуть такими ж при введенні препарату людям. Наприклад, Оксфордський університет вже двічі призупиняв випробування через побічні ефекти у добровольців.

"З огляду на все це, що розробляється вакцина, в разі успішного проведення всіх випробувань, буде готова пізніше тієї ж європейської чи російської, — вважає Єва Антоненко. — Крім цього, вакцина не зовсім українська — ведеться спільна робота з фахівцями з США. І в даному контексті цікаво, чи будуть при розробці задіяні знаходяться в Україні американські биолаборатории ".

Експерт УИП резюмує: в сукупності анонсування розробки "унікальною" української вакцини за кілька днів до виборів скоріше є передвиборчим піаром. А сама тема може затихнути після виборів — до отримання перших результатів клінічних випробувань.

"У багатьох країнах світу вже проходять тести нової вакцини, а ми тільки заявляємо про початок роботи"

Отримання вітчизняної вакцини, дійсно, актуально для України. На цьому акцентує громадський діяч, кандидат юридичних наук Сергій Войченко.

"Якщо ми отримаємо нашу вакцину, ми зможемо зберегти велику кількість валюти безпосередньо в Україні, а не будемо її виводити за кордон для закупівлі цієї ж вакцини, — пояснює він. — Але варто врахувати, з яких компонентів буде складатися ця, так звана, вітчизняна вакцина. Адже якщо це будуть переважно іноземні компоненти, які будуть закуповуватися за кордоном, а виготовлятися вакцина буде на іноземному обладнанні, то економічна вигода для країни з цього буде мінімальною ".

Сергій Войченко нагадує, що Китай, Росія і деякі інші країни вже заявляють про винахід вакцини, яка нібито вже почала проходити клінічні випробування.

"Тобто, Україна не перша вийде на ринок з цією вакциною. А виграє той, хто буде першим. Тут також важливо — наскільки буде необхідність в вакцинах в світі, яку ефективність вони покажуть. І, звичайно, в першу чергу ми повинні задовольнити внутрішній попит ", — підкреслює експерт.

За його словами, одна справа, якщо цю вакцину буде виробляти держава — і воно ж буде отримувати з цього вигоду. І зовсім інша, якщо це будемо комерційне підприємство. Яке, як потім може з'ясуватися, є наближеним до певних представників влади. В такому випадку найбільшу вигоду від вироблення цієї вакцини отримають саме вони.

Як раніше повідомляли "Коментарі", експерти ВООЗ вважають, що винахід вакцини може не зупинити пандемію.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів

Новини

-->
Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!