Рубрики
МЕНЮ
Карина Ожерельева
Протягом багатьох років травники рекламували бджолиний пилок як виключно поживну їжу. Вони навіть стверджували, що це ліки від деяких проблем зі здоров’ям. Але після багатьох років досліджень вчені досі не можуть підтвердити, що бджолиний пилок має будь-які переваги для здоров’я.
Бджолиний пилок - фото з відкритих джерел
Бджолиний пилок містить вітаміни, мінерали, вуглеводи, ліпіди та білок. Він походить від пилку, який збирається на тілах бджіл, коли вони перелітають з однієї квітки на іншу. Бджолиний пилок також може включати бджолину слину.
Важливо не плутати бджолиний пилок з натуральним медом, сотами, бджолиною отрутою або маточним молочком. Ці продукти не містять бджолиний пилок, хоча є комбіновані продукти, які містять одну або кілька з цих речовин.
Бджолиний пилок можна придбати в багатьох магазинах здорового харчування. Ви можете знайти бджолиний пилок в інших натуральних харчових добавках, а також у продуктах для пом’якшення шкіри, які використовуються для лікування пелюшкового висипу або екземи у дітей.
Ви також можете почути рекомендації щодо використання бджолиного пилку при алкоголізмі, астмі, алергії, підтримці здоров’я, передменструальному синдромі (ПМС), збільшеній передміхуровій залозі або проблемах зі шлунком. Перш ніж приймати будь-який натуральний продукт для здоров’я, проконсультуйтеся з лікарем.
Деякі травники також рекомендують бджолиний пилок для підвищення спортивних результатів, зменшення побічних ефектів хіміотерапії, а також для лікування алергії та астми.
На даний момент медичні дослідження не показали, що бджолиний пилок ефективний при будь-якій з цих проблем зі здоров’ям. Кілька досліджень були багатообіцяючими:
Але потрібно провести додаткові дослідження, перш ніж стане відомо, чи справді бджолиний пилок допомагає при цих станах.
Багато інших цілей використання бджолиного пилку — від збільшення сили до уповільнення старіння — в основному не вивчені.
Як їжа, бджолиний пилок, принаймні, здається поживним. Це гарне джерело вітамінів, мінералів, білків і вуглеводів.
Оскільки бджолиний пилок є недоведеним методом лікування, стандартної дози не існує. Зверніться за порадою до лікаря.
Бджолиний пилок виявляється безпечним для більшості людей, принаймні, якщо приймати його протягом короткого терміну. Але якщо у вас алергія на пилок, ви можете отримати більше, ніж розраховували. Бджолиний пилок (наприклад, амброзія або інші рослини, залежно від того, звідки походить бджолиний пилок) може викликати серйозну алергічну реакцію, включаючи свербіж, почервоніння, задишку, кропив’янку, набряк та анафілаксію.
Бджолиний пилок небезпечний для дітей і вагітних жінок. Жінкам також слід уникати використання бджолиного пилку, якщо вони годують груддю.
Бджолиний пилок може викликати посилення кровотечі, якщо приймати його з деякими розріджувачами крові, такими як варфарин. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем, перш ніж приймати бджолиний пилок.
Як повідомляли раніше "Коментарі", медики нагадали про користь зелених бананів.
Новини