Головна Новини Здоров'я Захворювання та лікування В Україні спалах нового виду коронавірусу "FLiRT": симптоми, поширення, загрози
commentss НОВИНИ Всі новини

В Україні спалах нового виду коронавірусу "FLiRT": симптоми, поширення, загрози

Нові данні про новий підваріант коронавірусу "Omicron" - "FLiRT"

12 серпня 2024, 14:25 comments4311
Поділіться публікацією:

Заступник міністра охорони здоров'я повідомив, що новий підваріант коронавірусу FLiRT не викликає тяжких форм захворювання у вакцинованих. В Україні виявлено п'ять випадків цього нового штаму. Про це під час брифінгу заявив заступник міністра охорони здоров’я та головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. Портал "Коментарі" зібрав всю наявну інформацію про новий новий підваріант коронавірусу "Omicron" — "FLiRT".

В Україні спалах нового виду коронавірусу "FLiRT": симптоми, поширення, загрози

Головний санітарний лікар зазначив, що на даний момент спостерігається значне зростання випадків COVID у країнах Європейського Союзу та США. Він підкреслив, що схожа ситуація відзначається і в Україні, де кількість випадків зросла з приблизно 2 тисяч у червні до понад 11 тисяч у липні. 

Повідомляється, що новий підваріант коронавірусу "Omicron" — "FLiRT" не спричиняє тяжких форм хвороби у вакцинованих осіб або тих, хто пройшов ревакцинацію, коли це необхідно. 

Кузін пояснив, що загальне навантаження на лікарні за рівнем госпіталізації залишається незначним, оскільки у стаціонарі перебуває трохи більше 2,5 тисяч пацієнтів, що є прийнятним для нинішнього піку захворюваності. Він також зазначив, що країни, які повідомляли про зростання захворюваності, ідентифікували новий підтип штаму "Omicron" — "FLiRT".

Кузін зауважив, що на основі повногеномного секвенування виявлено п'ять позитивних зразків. Він зазначив, що цей підвид з'явився в березні цього року і швидко поширився в багатьох країнах. На щастя, мутації відбуваються в межах однієї великої групи Omicron, і цей підвид не викликає тяжких форм захворювання у вакцинованих осіб. Він також зазначив, що поточні показники захворюваності не вказують на початок епідемічного сезону чи необхідність введення обмежувальних заходів.


В Україні бушує більше 10 підтипів коронавірусу

Зараз в Україні циркулює щонайменше 10 різних підтипів коронавірусу, включно зі штамом FLiRT, який вперше був виявлений у світі в березні цього року. За останній місяць кількість випадків зросла, але поки що прогнози епідемії відсутні, повідомив Кузін.

Він зазначив, що поширення нового штаму збігається з глобальною тенденцією, оскільки SARS-CoV-2 постійно мутує. Наразі на території України циркулює 10 різних підтипів, серед яких останнім ідентифікованим є FLiRT. Головний санітарний лікар також зазначив, що захворюваність у США зросла на 20%, схожі показники спостерігаються і у Великій Британії.


Які симптоми коронавірусу FLiRT

Кузін підкреслив, що симптоми залишаються незмінними, з основною особливістю у вигляді високої температури на початку захворювання, яка важко знижується, але ускладнення, як правило, не виникають. Він зазначив, що вакцинація залишається ефективною, оскільки використовувана в Україні вакцина специфічна до Omicron.

Новий підваріант "Omicron" — "FLiRT" швидше поширюється і має більшу схильність уникати імунної відповіді. Це означає, що ті, хто не отримав бустерну дозу, мають більший ризик захворіти. Кузін додав, що останні місяці в Україні спостерігається зростання захворюваності. Минулого тижня було зареєстровано три випадки підваріанту "FLiRT", який раніше не виявлявся в Україні. Цей підваріант передається швидше і більше уникнути імунної відповіді, тому люди без бустерної дози вакцини мають вищий ризик зараження.

За словами Кузіна, вакцина, що використовується в Україні та світі, залишається ефективною проти "FLiRT". Він зазначив, що в Україні є понад півмільйона доз вакцини, яка продовжує бути ефективним засобом.

Також він повідомив, що основні симптоми "FLiRT" включають підвищену температуру, кашель, головний біль, втому в м'язах, які характерні для всіх штамів.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://unn.ua/

Новини