Головна Новини Здоров'я Захворювання та лікування Сильний біль, набряк чи “тріск” у коліні: про які проблеми сигналізують симптоми
commentss НОВИНИ Всі новини

Сильний біль, набряк чи “тріск” у коліні: про які проблеми сигналізують симптоми

Найпоширеніші проблеми, які виникають з колінами

18 вересня 2024, 15:30
Поділіться публікацією:

Щороку мільйони людей шукають лікування від болю в колінах. Біль у коліні може бути наслідком спортивної травми, нещасного випадку, простого зношування колінного суглоба або захворювання. Варіантів лікування болю в коліні багато, вони залежать від типу травми або захворювання. Тип болю може дати підказки щодо його причини.

Сильний біль, набряк чи “тріск” у коліні: про які проблеми сигналізують симптоми

Ілюстративне фото

Портал “Коментарі” повідомляє про поширені причини болю в колінах:

Артрит. Тупий ниючий біль у коліні може бути ознакою остеоартриту, найпоширенішого типу артриту. Захворювання широко відоме як хвороба зносу, і ризик її розвитку зростає з віком. Остеоартроз колінного суглоба може виникнути й у молодих людей. Протизапальні препарати, що продаються без рецепта, можуть полегшити біль.

Розірваний меніск. Меніск — це міцна прокладка між великогомілковою та стегновою кістками. Він може порватися, якщо ви раптово підвернете коліно, додаючи на нього вагу. Симптоми включають біль у колінах, набряк, біль у суглобах та труднощі з присіданням. Лід і знеболювальні препарати можуть полегшити біль і дозволити меніску загоїтися. Однак у деяких ситуаціях не виключено і хірургічне втручання.

Травма ACL. У коліні є чотири основні зв’язки, і пошкодження будь-якої з них може викликати біль. Розрив передньої хрестоподібної зв’язки (ACL) є поширеною травмою коліна, яка може спричинити біль, набряк і нестабільність у коліні. Якщо ви пошкодили ACL, зверніться до лікаря.

Пателофеморальний больовий синдром. Це тупий біль у передній частині коліна, біля колінної чашечки та пов'язаний з надмірним навантаженням, травмою або діями, які напружують коліно. Симптоми включають біль під час згинання коліна, спуску або бігу вниз. Відпочинок, безрецептурні знеболювальні препарати та фізіотерапія можуть допомогти.

Синдром клубово-гомілкової смуги. Поширений серед спортсменів, які займаються бігом або велосипедом. Це викликає біль і чутливість на зовнішній стороні стегна та коліна. Зазвичай це пов’язано з браком гнучкості. Лікування передбачає відпочинок, лід, знеболювальні та вправи на розтяжку.

Рекомендують негайно зверніться за невідкладною допомогою, якщо:

  • Коліно виглядає зігнутим або деформованим.

  • Ви почули "тріскання".

  • Коліно не витримує вашої ваги.

  • Відчуваєте сильний біль.

  • Коліно раптово набрякає.

Раніше портал “Коментарі” повідомляв, чому курці можуть втратити кінцівки.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини